Kolejny etap prac w Parku Miejskim

Brwinów

Brwinowski Park Miejski przejdzie następny etap metamorfozy. Władze gminy podpisały właśnie umowę na przeprowadzenie prac w zielonym sercu miasta.

W ciągu najbliższych tygodni wykonawca przeprowadzi przede wszystkim prace związane z infrastrukturą techniczną. – Udało się znaleźć wykonawcę prac w części istniejącej parku, które obejmą swoim zakresem głównie teren wokół stawu i zostały podzielone na dwa etapy. Etap I zaplanowany na 2019 rok dotyczy budowy infrastruktury wodociągowej, sieci energetycznej wraz z oświetleniem terenu, a także rozbiórki i budowy fragmentów ogrodzenia. Wykonawca wkrótce zacznie roboty związane z tym etapem, który ma być skończony do października tego roku – informuje brwinowski magistrat.

Na bardziej spektakularne efekty trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Wówczas planowana jest budowa elementów małej architektury, w tym wybiegu dla psów, żwirowych alejek i nasadzenie zieleni. – Powstaną m.in. słupki, pergole i murki z koszy gabionowych. Zostaną zamontowane dwa stoły betonowe szachowe oraz stół betonowy do tenisa stołowego, a także nowe ławki i kosze – dodają brwinowscy urzędnicy.

Koszt prac to ponad 1 mln 849 tys zł. Projekt rewitalizacji Parku odbywa się przy dofinansowaniu ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Kolejny etap prac w Parku Miejskim”

 1. Co z tego pisze:

  Ale patola się nie wyniesie i tak

 2. mieszkaniec pisze:

  Burmistrz Kosiński nie powinien się bawić w etapowe rewitalizowanie parku tylko wystąpić do Morawieckiego o dotację z rezerwy budżetowej na ten park. Premier ochoczo wspiera takie inwestycje. https://kujawsko-pomorskie.onet.pl/mateusz-morawiecki-przyznal-redemptorystom-5-mln-zl-na-park-pamieci-narodowej/3jyvzjh

  • zuza pisze:

   Na dotację Rządową trzeba zasłużyć. To przypominam tylko dla porządku.

   • BrwinowskajaPrawda pisze:

    dokładnie, przecież Brwinów nie może liczyć na wsparcie centralne podczas gdy Kosiński nie jest lojalnym partnerem politynym.
    Pamiętamy przecież zaangażowanie Kosińskiego podczas strajków nauczycieli i zamknięcie wszystkich szkół w gminie . Włodarz miał to gdzieś, że mieszkańcy nie mają co zrobić z dziećmi !
    Ja brałem swoje dziecko do pracy, ale nie każdy takie ma możliwości !
    Mam nadzieję że przynajmniej mieszkańcy się zreflektują i w kolejnych wyborach samorządowych podziękują już Kosińskiemu i jego „dobru wspólnemu” – inaczej PO-KO ?!

  • Burmistrz Brwinowa pisze:

   Gmina Brwinów otrzymała kilka dofinansowań unijnych na rewitalizację parku – łącznie ponad 4 mln zł.

   Pozdrawiam –
   – Arkadiusz Kosiński
   Burmistrz Gminy Brwinów

   ______________________________
   zapraszam na moją stronę na Facebooku
   http://www.facebook.com/arkadiusz.kosinski

 3. Yvv pisze:

  Ciekawe kiedy planowane jest usunięcie meneli i dresow z parku

  • TomR pisze:

   Chodzę przez park codziennie i nigdy, podkreślam nigdy nie byłem zaczepiany. Chyba lekka przesada z tą paranoją. Park jest dostępny dla wszystkich. PROSZE NIE ZOSTAWAC SMIECI PO SOBIE i proponuje MNIEJ PARANOI nie każdy człowiek w dresie jest bandytą i nie każdy podchmielony jegomość chce wyrwać torebkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły