Kolejne włamanie w Piastowie. Policja apeluje do mieszkańców

Piastów

Wśród mieszkańców Piastowa znów wrze. Przy ul. Bema doszło do kolejnego w ostatnich tygodniach włamania do mieszkania. O pomoc w ustaleniu sprawcy prosi policja.

W tym roku w Piastowie mieliśmy już serię włamań. Zatrzymana w tej sprawie kobieta na początku lutego przyznała się do winy, czyli wtargnięcia do mieszkań przy ulicach Dworcowej i Moniuszki. Po informacji o złapaniu winnej mieszkańcy nieco odetchnęli, ale niestety nie na długo. Przed złodziejami ostrzegają się wzajemnie na facebookowym forum. – Włamanie było w moim bloku na ul. Bema, między godz.13.00 a 15.00. Byłam w domu ale nic nie widziałam. Kilka razy spoglądałam przez wizjer bo strasznie pies szczekał. Po tym włamaniu trzeba baczniej zwracać uwagę i być czujnym – pisze jedna z mieszkanek.

Co o włamaniu wie policja? – Potwierdzam, że takie zdarzenie miało miejsce w środę, 15 lutego przy ul. Bema w Piastowie. Poszukujemy sprawcy lub sprawców. Wszystkie osoby, które mogły cokolwiek widzieć np. podejrzanych ludzi kręcących się po ulicy, prosimy o kontakt. Informacje można przekazywać anonimowo – mówi asp. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Do środowego włamania doszło w momencie, kiedy nikogo z domowników nie było w środku. – Mieszkanie było puste. Niestety złodziejom sprzyja fakt, że mamy ferie zimowe i część osób wyjechała. Dla włamywaczy mieszkania zostawione bez opieki to łakomy kąsek. Obserwują je przez kilka dni i jeśli nie zauważą nikogo w środku, wtedy dochodzi do włamania. Prosimy zwracać uwagę czy ktoś nie wypytuje o naszych sąsiadów, nie zachowuje się w dziwny sposób – zaznacza asp. Kańka. – Będziemy wdzięczni za wszystkie informacje nam przekazane – dodaje

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.