Kolejne remonty dróg w gminie Brwinów

Brwinów

Gmina Brwinów niedawno zakończyła remont ul. Kusocińskiego oraz ul. Turystycznej w Brwinowie, a już rusza realizacja kolejnych podobnych zadań. Kolejne remonty dróg już trwają w Otrębusach i w Owczarni.

Wyremontowane będą ul. Na Skraju w Otrębusach oraz odcinek ul. Małej w Owczarni. Prace rozpoczęły się 21 czerwca.

Ulica Na Skraju w Otrębusach ma długość ok. 200 m i łączy dwie drogi wojewódzkie – DW nr 719 (ul. Pszczelińską) oraz DW nr 720 (ul. Warszawską). Prace remontowe będą obejmowały wymianę warstw utwardzonej nawierzchni jezdni, zjazdy i dojścia do furtek oraz wymianę warstw nawierzchni pobocza na całej długości ulicy. Drugim zadaniem drogowców będzie także przebudowa zjazdu z DW 719 ul.

Warszawskiej, co znacznie poprawi dojazd. Tymczasem jednak kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Organizacja ruchu przewiduje wprowadzenie w czasie prac zakazu ruchu na całej długości ul. Na Skraju. Wykonawca zapewni mieszkańcom dojazd do posesji i będzie w wyprzedzeniem informował o etapach prac, które będą wymagały całkowitego zamknięcia drogi. Zgodnie z umową prace zakończą się do połowy sierpnia. Przetarg na realizację tego zadania wygrała firma Robokop z Milanówka. Koszt prac wyniesie 418.200,00 zł.

Dwa miesiące na realizację zadania ma także wykonawca remontu ul. Małej w Owczarni na odcinku ok. 200 m, od ul. Książenickiej do ul. Radomińskiej. Również w tym przypadku przeprowadzony zostanie remont nawierzchni i poboczy oraz zjazdy do posesji. Przetarg na realizację tego zadania wygrała firma Rad-Mar z Domaniewka, oferując cenę 463.499,67 zł.

Remont drogi ma szerszy zakres niż prowadzone na kilkudziesięciu odcinkach utwardzenia nawierzchni. Dzięki wzmocnieniu podłoża, wykonaniu podbudowy oraz dwóch warstw z betonu asfaltowego konstrukcja remontowanych dróg będzie służyć mieszkańcom przez długie lata.
Gmina Brwinów

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Kolejne remonty dróg w gminie Brwinów”

 1. Brwinowianin pisze:

  Dwie ulice po 200 metrów długości ?!
  Wstydziliby się o tym nawet pisać !
  A kiedy remont ulic znacznie ważniejszych , pamiętających swą nawierzchnią czasy Edmunda Gierka (1970), takie jak –
  Słoneczna, Leśna, Charci Skok, Lilpopa, Przeskok, czy tzw. Rynek 1 ? A kiedy remont drogi Brwinów – Błonie przez Kotowice ?
  A kiedy dokończenie urwanej w rowie ścieżki rowerowej wzdłuż tej drogi ?
  Kiedy cd. prac ścieżki rowerowej omijającej Parzniew ?
  Kiedy obiecana kładka przez tory w okolicach stadionu , a którą obiecywał burmistrz podczas ostatniej kampanii samorządowej ?
  To można tak obiecywać i nic sobie potem z tego nie robić ? Hmmm

 2. Marek pisze:

  Droga w kierunku Grudowa od strony Sochaczewskiej jest w fatalnym stanie , w niektórych miejscach dziury mają 30 cm. głębokości . Trzeba nielada wprawy by nie urwać zawieszenia . Droga jest intensywnie uczęszczana , czas najwyższy na naprawę !

  • To nie pilne pisze:

   Jak się chce skracać drogę to jeździj.Nikt tamtędy nie jeżdzi tylko przez Kotowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły