Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem w Szpitalu Zachodnim

Grodzisk Maz.

W sobotę grodziski sanepid poinformował o siedmiu nowych zakażeniach koronawirusem. Okazuje się, że zakażeni zostali pracownicy Szpitala Zachodniego.

To już kolejny przypadek zakażenia koronawirusem personelu szpitala. We wtorek 24 marca potwierdzono, że u lekarza oddziału chirurgii potwierdzono zakażenie Sarc-CoV-2. Lekarz przebywa na kwarantannie domowej, a szpitalny oddział został zamknięty.

Nowe przypadki zakażeń wśród personelu szpitalnego potwierdzono w sobotę 28 marca. Chodzi tu o siedmiu pracowników medycznych Szpitala Zachodniego. – Wszystkie osoby są w stanie ogólnym dobrym, przebywają w izolacji domowej. U osób z bezpośredniego (zawodowego i rodzinnego) kontaktu zostaną pobrane wymazy do badań. Osoby te zostały objęte kwarantanną. Pracownicy PSSE w Grodzisku Mazowieckim przeprowadzili czynności dochodzenia epidemiologicznego. W szpitalu wykonano dezynfekcję pomieszczeń i sprzętu. Wdrożono procedury zapobiegające dalszej transmisji zakażeń. Szpital działa w trybie normalnym – informuje grodziski sanepid.

Przedstawiciele sanepidu nie informują na jakim oddziale pracowały osoby u których potwierdzono zakażenie. Szpital działa w normalnym trybie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem w Szpitalu Zachodnim”

 1. Albert pisze:

  Dwa oddziały już zamknięte. Wystarczy po jednej osobie zakażonej na innych i szpital zamknięty. A to dopiero początek epidemii. Ludzie nie wychodźcie z domów i módlcie się.

 2. Gienek pisze:

  Pisowskie procedury, sami się wykończą. To jasne, że w szpitalach się to będzie coraz częściej zdarzać, ale niech nie mówią, że jest dobrze jak jest tak źle. Spokojnie podawane w pislamskiej TV dane można przemnożyć x 10 (a może i więcej).

 3. Zed pisze:

  Powtórzę to co napisałem wcześniej. Nie zniszczymy durnym zachowaniem to co osiągnęliśmy dzięki wyrzeczeniom do tej pory.

  W jakim dokładnie stanie epidemii jesteśmy możemy zobaczyć na rysunku Ilości zarażeń w poszczególnych krajach na stronie
  https://www.ft.com/coronavirus-latest
  Odnajdujemy rysunek „Country by country…”
  Liniami przerywanymi oznaczone są proste rozdzielające obszary „Podwojenie liczby zarażeń co 1 dzień”, Podwojenie co 2 dni, 3 dni i co tydzień.
  Włochy kilka dni temu wyszły z obszaru Podwojenie co 3dni. Na tej linii są UK i Niemcy.
  Hiszpania podwaja co mniej niż 3dni. USA co prawie 2dni. Szybciej niż co 2 dni podwaja Turcja. To są dane aktualne na dziś w tych krajach. Jak było we wcześniejszych dniach można zobaczyć na wykresie w danym dniu po dniu wystąpienia 100-tnego zarażenia. Można porównać z „modelową” S.Korea. Warto zauważyć, że w Korei na wczesnym etapie też było podwojenie między co 2 a 3 dniem ale wyszli z tego po 20 dniach od setnego zarażenia.
  Na tym rysunku nie ma Polski ale aby porównać naszą sytuację z innymi krajami należy znaleźć punkt 1800 i 15 dzień. Podwojenie liczby zarażeń występuję wolniej niż co 3 dni, pewnie co 4dni.
  Od razu widać, że na tym etapie epidemii w Polsce jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji od wszystkich krajów Europy Zachodniej kiedy były w 15-tym dniu od wystąpienia 100 zarażeń.
  Nie popsujemy tego brakiem rozsądku.

  • dr pisze:

   Człowieku, tylko że dane z wykresów odnoszą się do liczb podawanych przez rząd a nie realnych liczb. To tak jakby do wykresu wstawić dane z Chin, gdzie chorych było (jest) ponad milion, a zmarłych kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy. Jak ktoś chce to znajdzie w sieci prawdziwe dane, a nie łyka cyferki z TV.

   • xxx pisze:

    rzuć ten link z prawdziwymi danymi bo WHO, Unija, jak i amerykańskie pismaki nic nie wiedzą i bez sensu przeliczają te zafałszowane liczby.

  • Grabarz pisze:

   Zwłaszcza że według dr Pawła Grzesiowskiego w Polsce wciąż wykonuje się za mało testów. Ludzie na autokwarantannie umierają w domu nie doczekawszy pobrania próbek. Mieszkańcy Berlina również do końca wierzyli Goebbelsowi dopóki na własne oczy nie ujrzeli radzieckich żołnierzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły