Kolejne przejścia dla pieszych bezpieczniejsze

Pruszków

Pruszków dba o bezpieczeństwo przechodniów. Trzy przejścia dla pieszych na terenie miasta zostały doświetlone.

Władze Pruszkowa dbają o bezpieczeństwo przechodniów. Zwłaszcza po zmierzchu. Dlatego w ostatnim czasie na dwóch bardzo ważnych przejściach dla pieszych pojawiło się dodatkowe oświetlenie.

Gdzie zatem pojawiło się dodatkowe oświetlenie? W rejonie Parku Kościuszki. Doświetlone zostało przejście na al. Niepodległości przy wejściu do parku oraz przejście na skrzyżowaniu ulic Chopina i Szczęsnej.

Oprócz popularnych „kocich oczek” zamontowano również słupy doświetlające przejście oraz sygnalizatory dla kierowców, które pulsacyjnym pomarańczowym światłem informują kierowcę o tym, że pieszy zbliża się do przejścia.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Które przejścia dla pieszych na terenie miasta powinny być doświetlone w ten sposób?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Kolejne przejścia dla pieszych bezpieczniejsze”

 1. Epoka pisze:

  Armii Krajowej przy skrzyżowaniu z Hubala

 2. Kier pisze:

  Jakie to jest wygodne gdy działa. Nawet gdy jeden baran zostawi samochód tuż przed przejściem a drugi baran będzie prubowal wyskoczyć pod jadący samochód nie rozglądając się bo nie ceni swojego podludzkiego nieistotnego życia to przejście rozświetla się i od razu wiadomo że trzeba puścić pieszego.

 3. och pisze:

  „Władze Pruszkowa dbają o bezpieczeństwo przechodniów” ale tylko na drogach gminnych. Drogi powiatowe w Pruszkowie nie sa juz pruszkowskie, sa zle, bo powiatowe. Na nich bezpieczenstwo nie jest juz wazne (chocby B.Prusa). Brawo!!! Gospodarze pelna geba…

 4. Mieszkańcy pisze:

  Uwolnić Bryndziaka i Słowika a potem poprawiać bezpieczeństwo pieszych!

 5. Krystian pisze:

  Halo, odkąd kocie oczka są bezpieczne? Sami zobaczcie w nocy jak to bije po oczach. Spróbujcie wypatrzyć tam pieszych. Poza populizmem nie ma tam nic nadzwyczajnego.

  • Z pisze:

   @Krystian sugerujesz, że przejeżdzżająć przez przejście oświetlone oczkami zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś w stanie zauważyć pieszego i przejeżdżasz na pełnej prędkości? To nie oczeka są niebezpieczne tylko ty. Natomiast jeżeli z tego powodu zwalnia lub zatrzymujesz się rozglądasz i dopiero powoli ruszasz to rzeczywiście oczka zwiększyły bezpieczeństwo.

  • W pisze:

   Wiesz jak masz problem z oczami to warto do okulisty. Prosta zasada nie jesteś pewny to zwolnij tak żebyś mógł się zatrzymać. Ja tam jak jestem pewny to jadę 99 km/h w zabudowanym, jak nie jestem to i do 10 zwolnię, takie życie. Jak ci oczka przeszkadzają bo masz coś z oczami to warto zwolnić, a najlepiej przestać jeździć zanim kogoś zabijesz. Natomiast jak sam zauważyłeś dzięki oczką przynajmniej wiesz, że jest tam przejście dla pieszych… ten zmęczony kierowca, który nie zna pruszkowa i przejeżdża przez niego z na wpół zamkniętymi oczami dzięki światełką też zauważy przejście i to możę uratować życie pieszemu. W mojego znajomego wjechał na pełnej prędkości samochód (wymusił pierwszeństwo) i kierowca przyznał się do winy ale policji zeznał, że – nie zauważył, że tu jest skrzyżowanie. Niby śmieszne ale były jeszcze 3 podobne wypadki innych osób i potem doświetlono i pooznaczano odpowiednio skrzyżowanie i od tamtej pory tego typu wypadków nie ma.

 6. gienio pisze:

  władze dbają ? większość przejść dla pieszych nie jest oświetlona dostatecznie , no i te nastrojowe lampy pomarańczowe.
  Pruszków po zmroku wygląda jak średniowieczna osada !!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły