Kolejne podejście do przebudowy peronu w Regułach

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa ponownie ogłosiła przetarg na przebudowę układu peronowego przystanku w Regułach. Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę prac?

Planowana przebudowa przystanku to jedno z tych przedsięwzięć, które „utknęły” na etapie przetargów. Kilkukrotnie fiaskiem kończyły się próby wyłonienia firmy, które przeprowadzi prace. Nie zgłaszał się nikt chętny lub proponowana cena była dla WKD zbyt wysoka. Przewoźnik nie zniechęca się jednak i rozpisano właśnie kolejny przetarg w tej sprawie.

Inwestycja obejmuje przeniesienie peronu w nową lokalizację przed przejazdem kolejowym w ciągu ul. Regulskiej dla kierunku z Warszawy. Peron dla kierunku do Warszawy zostanie podwyższony do standardu obowiązującego na linii WKD. Zadanie podzielono na cztery etapy. W pierwszym przewidziano budowę nowego peronu w kierunku Grodziska. Następnie wykonawca będzie musiał uzyskać pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu. Trzeci krok to rozbiórka istniejącego peronu, a następnie modernizacja peronu nr 1 czyli w kierunku Warszawy.

Termin na wykonanie prac do 140 dni kalendarzowych od momentu podpisania umowy. Termin składania ofert mija 4 lipca.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kolejne podejście do przebudowy peronu w Regułach”

 1. Bez barier pisze:

  Przy okazji można pomyśleć o likwidacji barierek, które utrudniają wejście na peron. Weźmy taki pierwszy z brzegu Pruszków. Władze WKD za bardzo poniosła fantazja.

 2. co_za_syf pisze:

  Niech ta jeb…..WKD przestanie ogłaszać przetargi tylko wprowadzi w końcu wspólny bilet ZTM-WKD do Pruszkowa. Wszędzie jest, a w tej pier…..WKD nie. W dodatku te obleśne gęby kanarów, którzy latają jak w amoku, żeby tylko kogoś złapać. Czają się, wyskakują znienacka, na peronach palą papierosy, a potem chuchają tym smrodem. Chciałem być ekologiczny i zrezygnowałem z samochodu. Ale wrócę do niego, bo jest tańszy niż kupowanie dwóch biletów miesięcznych (ZTM i WKD) jak teraz trzeba to robić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły