Kolejne podejście do budowy bloku socjalnego

Michałowice

Gmina Michałowice po raz kolejny ogłosiła przetarg na budowę bloku socjalnego przy ul. Sieradzkiej w Komorowie. Czy tym razem uda się znaleźć wykonawcę?

Przypomnijmy. W ubiegłym roku władze gminy były już na ostatniej prostej do znalezienia firmy, która miała zająć się budową budynku socjalnego przy ul. Sieradzkiej. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, a najniższa oferta mieściła się w budżecie zaplanowanym na realizację inwestycji. Przetarg jednak unieważniono. Powód? Najkorzystniejsza oferta zawierała błąd w obliczeniu ceny, a w przypadku drugiej wykonawca nie wyraził zgody na wydłużenie terminu związania ofertą.

Teraz władze gminy wracają do tej inwestycji. Przetarg został już ogłoszony. Budynek socjalny ma powstać na niedużej działce przy ul. Sieradzkiej. W bloku znajdą się zaledwie cztery lokale. Mieszkania będą niewielkie. Ich metraż nie przekroczy 40 mkw. Jak będą wyglądać rozkłady lokali? W każdym z nich znajdzie się pokój dzienny z aneksem kuchennym o powierzchni 22 mkw. Przedpokój i łazienka będą miały po 4 mkw, a sypialnia będzie miała 9 mkw. Dodatkowo na działce przy budynku zaprojektowano cztery miejsca parkingowe. Blok będzie parterowy z poddaszem użytkowym. W budynku znajdą się instalacje: wodno-kanalizacyjna, elektryczna, teletechniczna, centralnego ogrzewania. Mieszkania zostaną wykończone w standardzie „pod klucz”.

Warto tu podkreślić, że inwestycja ma zostać przeprowadzona w ekspresowym tempie. Zgodnie z zapisami w dokumentach przetargowych, nowy budynek ma być gotowy do 29 listopada tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kolejne podejście do budowy bloku socjalnego”

  1. Pola pisze:

    Ja nie będę płacił za utrzymywanie patologii. Jak chcesz mieszkanie to tak jak reszta, kredyt i pętla na szyję do końca życia.

  2. Nie ma darmowych obiadów pisze:

    Dlaczego wszyscy mamy zrzucać się na mieszkania dla nielicznych? Im mniej lokali socjalnych i komunalnych tym lepiej. Jedni ciężko pracują i biorą kredyty by kupić własne M3, a drudzy otrzymują wszystko za darmo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły