Kolejne konsultacje w sprawie zmiany organizacji ruchu

Piastów

Urząd miasta w Piastowie organizuje kolejne konsultacje społeczne w sprawie zmiany organizacji ruchu. Poprzednie rozmowy z mieszkańcami zakończyły się fiaskiem.

W sierpniu 2020 roku urząd miejski w Piastowie zorganizował konsultacje społeczne z mieszkańcami. Niestety rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Obecna wizja dotycząca zmiany organizacji ruchu jest w konsekwencji zmodernizowaną koncepcją poprzedniej wersji projektu. Przebudowa skrzyżowania ul. L. Lisa-Kuli w Piastowie i drogi wewnętrznej łączącej z ul. Fiołkową w Ożarowie Mazowieckim ma na usprawnić przejezdność przez skrzyżowanie oraz poprawić warunki bezpieczeństwa.

Przebudowane skrzyżowanie ma zabezpieczyć teren Piastowa przed wjazdem samochodów podążających od strony ul. Fiołkowej. Cały ruch generowany przez tereny położone przy ul. Fiołkowej ma być kierowany wyłącznie w prawo w ul. L. Lisa-Kuli, na wiadukt nad autostradą oraz dalej w stronę Ożarowa Mazowieckiego.

Geometria skrzyżowania i oznakowanie nie pozwoli na skręt pojazdów w lewo w ul. L. Lisa-Kuli i wjazd do Piastowa. Rozwiązanie to uchroni Piastów przed zwiększeniem ruchu drogowego. Ruch samochodów z kierunku Ożarowa Mazowieckiego w lewo w stronę ul. Fiołkowej ma być kierowany poprzez dobudowany pas lewoskrętu tak aby udrożnić ruch na wprost w kierunku Piastowa.

Nowe rozwiązanie ma zapewnić poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi. Zmieni się geometria luków drogi na skrzyżowaniu. Projekt obejmuje budowę wysepek dzielących i chodników oraz stref oczekiwania pojazdów na możliwość włączenia się do ruchu.

Nowa koncepcja dotycząca zmiany organizacji ruchu ma uwzględnić wnioski dotyczące poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym zgłoszone przez władze samorządowe Piastowa.

Władze liczą, że tym razem rozwiązanie uda się wdrożyć.

Projekt nowej koncepcji dotyczącej zmiany organizacji ruchu dostępny tutaj

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 45

45 odpowiedzi na “Kolejne konsultacje w sprawie zmiany organizacji ruchu”

 1. Gdzie wyniki? pisze:

  Szukałam na stronie miasta Piastów protokołu z przeliczenia głosów w sprawie II konsultacji i nie znalazłam czy ktoś mógłby podać link gdzie na stronie miasta Piastów są podane wyniki konsultacji. Dlaczego nie są publikowane?!

 2. Emerytka pisze:

  Urząd Miasta ,Burmistrz maja nadzieje ,ze uda się przeforsować ich projekt. To trzeba mieć tupet. Przecież mieszkańcy juz wypowiedzieli się w tym temacie. Panie Burmistrza pan jest po to, aby bronić i reprezentować interesow mieszkańców Piastowa. Przecież taka szlachetna osoba jak daje słowo to powinna go dotrzymać.Ma pan w nosie nasze dobro,zdrowie i bezpieczeństwo.

 3. Gosc pisze:

  A ja naiwna myslalam ,ze sprawa została raz na zawsze załatwiona. Mieszkańcy wypowiedzieli się na temat zmian komunikacji w rejonie powyższych ulic. Świetne są Państwa glosy. Absolutnie maja Państwo racje. Nie interesuje mnie firma Panattoni,ponieważ i tak jesteśmy wspaniałomyślni. Po naszych ulicach pędzą samochody na Bronisze. PAN Burmistrz urlopowal swych pracowników? Absolutnie nie widać ,aby odsniezano…fatalnie. Może się myle,ale zauważyłam LOgo nowej Spółki ,obok tej juz istniejącej. Tak…

 4. piastowiak pisze:

  Do zamiejscowy – ludzie wybrali teologa to teraz mają co chcieli. W tym naszym grajdole w ogóle chodniki nieodśnieżone i nieposypane. Dziadostwo. Teraz akurat nie jest najgorzej bo roztopy były. Nasz Piastów = Nasz Prywatny Folwark. A co tych hal wybudowanych przez Pannatoni to podobno postawili je na zwykłe zgłoszenie. Pachnie to niezłym przekrętem jeśli to prawda.

 5. piastowiak pisze:

  Do zamiejscowy – ludzie wybrali teologa to teraz mają co chcieli. W tym naszym grajdole w ogóle chodniki nieodśnieżone i nieposypane. Dziadostwo. Teraz akurat nie jest najgorzej bo roztopy były. Nasz Piastów = Nasz Prywatny Folwark. A co tych hal wybudowanych przez Pannatoni to podobno postawili je na zwykłe zgłoszenie. Pachnie to niezłym przekrętem jeśli to prawda.

 6. zamiejscowy pisze:

  Słyszę od znajomych i czytam w różnych miejscach o sytuacji w Piastowie. Czy w Piastowie nie ma ludzi chętnych do odwołania burmistrza, do zrobienia referendum, przecież wystarczy tylko zebrać odpowiednią ilość podpisów. Czytam że już powstały stowarzyszenia (Obwodnica Piastowa), więc nie płakać tylko zacząć zbierać podpisy.

 7. Masakra pisze:

  Panattoni na dobę ma obsługiwać ok. 1200 samochodów ciężarowych, światła na skrzyżowaniu ul. Lisa Kuli i ul. Fiołkowej będą wstrzymywać ruch z Piastowa na ok. 30 sekund czyli na dobę 12 godz., a w ciągu dnia to będzie ok. 6-5 godz. czyli i tak będą korki od strony Piastowa oraz na wiadukcie od strony Ożarowa ponieważ przez 30 sek. mogą max przejechać 3 ciężarówki, czyli w sumie max przejedzie 800 ciężarówek w obydwu kierunkach, a reszta która nie zdąży przejechać będzie stała i korkować skrzyżowanie. Nie ma co, wspaniałe rozwiązanie, Piastów będzie odcięty od kierunku północnego z pewnością, może to odczuje na własnej skórze nasz wspaniały włodarz jak będzie jeździł na konsultacje do burmistrza Ożarowa w temacie rozwiązywania konfliktów społecznych – powodzenia…………

 8. babcia pisze:

  Zamiast rondem burmistrz powinien zająć się problemem nieodśnieżonych chodników i zapędzić swoją rodzinkę zatrudnioną w Piastowskim Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych do pracy. Jak rodzinka zarabia po ponad 30 000 złotych miesięcznie to nie ma pieniędzy na pracowników,.. ale w Piastowie nikt burmistrzowi nie wystawi mandatu, za pokryte grubą warstwą lodu i śniegu chodniki należące do miasta.

 9. Grzegorz pisze:

  Rondo to początek, będą trzy nowe drogi: nr.1 rondo- Ogińskiego- wiadukt na Papierni, nr,2 Rondo- Lisa Kuli- Aleja Wojska Polskiego i nr.3 rondo -Lisa Kuli -Ożarowska- rondo przy Kauflandzie. Wszystkie wymienione drogi będą drogami powiatowymi.

 10. Piastun pisze:

  Szuplewski łamie prawo wykluczając mieszkańców nieposiadających profilu zaufanego z konsultacji a radni bezradni, telefon do CBA trzeba im podesłać 😉

 11. Gość pisze:

  Panie Burmistrzu! Czy my mieszkańcy os .Paderewskiego nie mówiliśmy po polsku w referendum ,że nie zgadzamy się na propozycje zmiany organizacji ruchu .Czy pan rozumie co się do pana mowi po polsku! Czy pan jest wrogiem mieszkańców ! A tyle pan obiecywał aby na pana głosować. Jak w przysłowiu ,,wywalaja Cię drzwiami właż oknem.I tak załatwisz! ,, Chyba czasy się zmieniły.A nowe konsultacje na koszt podatnikow czyli nasz i w sprawie w której już się wypowiedzielismy .????.Może program Alarm nam pomoże.

 12. WYLUCZONY STARSZY CZŁOWIEK pisze:

  Aż słabo mi się robi jak w tzw. „majestacie prawa” burmistrz łamie prawo, którego powinien przestrzegać i bez żadnego „zająknięcia” wyklucza starsze osoby konsultacji. Organizuje Pan konsultacje w formie imiennej Panie burmistrzu!!!! Dlaczego pozbawia pan starszych ludzi możliwości brania udziału w konsultacjach. Przypominam Panu treść uchwały na którą się powołujecie:
  „….§ 10.1. Konsultacje w formie imiennego wyrażenia opinii lub złożenia uwag w sprawie będącej przedmiotem konsultacji polegają na opublikowaniu na stronie internetowej Miasta Piastowa, Biuletynie Informacji Publicznej i na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim formularza zgłoszenia opinii.
  2. Wypełnione formularze będą składane w terminie określonym w zarządzeniu o którym mowa § 2 ust. 3 pkt 2. pkt 3, w sekretariacie Urzędu Miejskiego, przesyłane drogą pocztową na adres Urzędu Miejskiego lub na adres mailowy Urzędu Miejskiego . ”
  W ogłoszeniu mówi Pan tyko o formie e-mail, co jest niezgodne z zacytowaną wyżej uchwałą. Właśnie wykluczył Pan moich dziadków z konsultacji. Nie mogą decydować o swojej małej ojczyźnie. A w tej chwili nie mam możliwości by do nich pojechać i im pomóc. Aż trudno mi się powstrzymać od słów: „Kończ waść, wstydu oszczędź!”

 13. xxx pisze:

  Po co ogłaszać konsultacje jeżeli jeszcze przed ich wynikiem burmistrz negocjuje porozumienie z Panattoni i tak naprawdę ma w nosie ich wynik ? Masakra jakaś, jacy niemądrzy ludzie mieszkają w Piastowie i wybierają do rządzenia człowieka, który ma w nosie mieszkańców.

 14. Dr. Huckenbush pisze:

  Grzesiu będzie forsował swoją wizję do skutku. A potem przestanie być burmistrzem i zniknie. A problem pozostanie dla mieszkańców Piastowa już na zawsze. Tak to się odbywa. Nie łudźcie się ze wygracie swoimi protestami. Tylko jakby media się ta sprawą zainteresowały, byłaby szansa na wygraną. A tak zniknie to w gąszczu tysięcy podobnych wałków.

 15. MIESZKAŃCY PIASTOWA pisze:

  Burmistrz otrzymał pełnomocnictwo od Rady Miejskiej na spotkanie z Panattoni. Ale jakiekolwiek decyzje po tym spotkaniu miały być konsultowane z Radą Miejską. Tak się nie stało. Nowe konsultacje zostały ogłoszone bez wiedzy Rady Miejskiej. Ponadto, konsultacje zostały tak opracowane, by jak najmniej ludzi wzięło w nich udział. Ponieważ swój głos można oddać tylko pocztą elektroniczną. To jest istny skandal. Ponieważ sam sen konsultacji społecznych opiera się na umożliwieniu ludności miasta wypowiedzenia się w temacie wszelkimi możliwymi drogami. Burmistrz uważa jednak, że on jest panem i bogiem tego miasta i to on będzie decydował co jak ma wyglądać, a nie bydło z Ogińskiego i okolic. Mieszkańcy się już wypowiedzieli w tej sprawie i niemal 100% mieszkańców jest przeciwna tej koncepcji. Ale rozumiemy, że Burmistrz na spotkaniu z Panattoni musiał coś grubo ugrać….. I dlatego nagle takie potajemne ruchy w tej sprawie. Wszystko śmierdzi na odległość. Obecne konsultacje są organizowanie z pogwałceniem obowiązującego prawa i są jawną próbą, by umożliwić prywatnemu inwestorowi w nasze miasto. Przy okazji rozbudowy tego skrzyżowania, będą wywłaszczenia. Czyli prywatny inwestor zmusi miasto by w jego interesie wywłaszczało ludzi z ich posesji. To jest skandal. Co to za włodarz miasta, który najpierw prosi o pomoc w organizowaniu konsultacji Stowarzyszenie SWS i udaje, że jest po stronie mieszkańców, a chwilę później sprzedaje miasto uznając konsultacje za nie ważne.

 16. Piastowianin na wygnaniu pisze:

  W normalnym państwie budowa hal magazynowych przy drodze serwisowej wzbudziłaby zainteresowanie NIK,.. Oj burmistrzu, będzie zmiana władzy i ktoś będzie miał bardzo długi urlop,.. następna afera a w tle duże pieniądze.

 17. Piastów pisze:

  Władzie Piastowa natychmiast powinny odrzucić takie propozycje. Całość podatków przypada dla Ożarów mazowiecki a my piastowanie mamy mieć na głowie tiry…. No coś tu jest nie tak…..
  Ciekawe czemu włodarzom Piastowa tak zależy na tej zmianie….

 18. A ja mam pomysł pisze:

  Zamiast lokalizować w tym miejscu węzeł przeładunkowy dla tirów, urządzić w zbudowanych halach studia filmowe takie z prawdziwego zdarzenia. Zamiast tirów będą przyjeżdżać gwiazdy.

 19. obywatel kane pisze:

  Jakim fiaskiem? Przecież zagłosowaliśmy, że nie chcemy tych ciężarówek z Panattoni. Będą pytać do skutku?

 20. Anna mieszkanka Piastowa pisze:

  Skoro Panattoni ma firmę na trerenie Ożarowa, to niech gmina Ożarów zapewni im dojazd, przecież to Ożarów zarabia nie Piastów, więc o czym tu dyskutować. Mieszkańcy Piastowa już wyrazili swoją opinię w poprzednich konsultacjach, że nie wyrażamy zgody na żadną przebudowę. Niech panu burmistrzowi nie wydaje się, że ciemnota kupi jego zagrywki. Jak stanowi znak przy wjeżdzie na wiadukt; wjazd samochodów ciężarowych do 10 ton, a TIR waży około 24 ton z tego wynika że TIRy nie mogą jeżdzić po tym wiadukcie. Pan burmistrz chce pewnie ugrać coś dla siebie i nie liczy się z naszą opinią, my nie chcemy ani przebudowy tego skrzyżowania, ani zmiany organizacji ruchu. Dobudowanie lewoskrętu spowoduje zablokowanie pasa ruchu w kierunku Bronisz, teraz mamy swobodny wjazd, więc ta zmiana pogorszy, a nie poprawi przepustowość. Myślę że pan burmistrz nadal dąży do budowy obwodnicy, tylko zaczyna z innej strony, żeby uśpić naszą czujność. Panie burmistrzu my jesteśmy rozumni ludzie i znamy pańskie zamiary, niech pan nas nie uszczęśliwia na siłę, bo nam wystarcz w zupełności taka organizacja ruchu jak jest obecnie, a Panattoni niech sobie wybuduje swoją drogę poza Piastowem, bo my mamy dość smrodów z autostrady A2 i więcej nie chcemy !

  • WPR pisze:

   A jak jed#- do Poznańskiej to przez Ożarów więc czego się czepiasz jak im smrodzisz swoim autem.

   • xmk pisze:

    Dojazd do Poznańskiej nie odbywa się przez Ożarów, wystarczy spojrzeć na mapkę panie lubiący srebrniki,..

    • WPR pisze:

     Dojazd do Poznańskiej też odbywa się przez Ożarów, wystarczy pojechać przez Ożarów do Poznańskiej. Od tych hal mieszkam w linii prostej może z 200 m i g…. mnie obchodzi, że ktoś sobie zbudował tam hale magazynowe. Najwięcej to się wp… nowi. Zrobią bezpieczny wyjazd i w czym problem. Taką zawiść, bo nie będzie gdzie pochodzić, pobiegać, itp. uprawiać sportów przy autostradzie wdychajac tablicę syfu.

 21. Gość pisze:

  Co inwestycja to porażka. Rondo ,drogi ,parki ,skwerki stan czystości w mieście to tylko do programu tv byłoby co oglądać , zaniedbania i bród ,bród i wszędobylskie śmiecie.Stan ulic i parkingow świadczy o braku gospodarza.A za to wszystko opłaty rosna mieszkancy za nic nierobienie płacą Kiedy wreszcie się to skończy. Mieszkańcy są cierpliwi albo leniwi ,że nie potrafią skutecznie reagować.W parku przy Sowińskiego są górki dla dzieci do zjeżdżalnia .Przy jednej na drodze zjazdu postawiono duży kosz metalowy .Wczoraj doszło by o włos do tragedii.Zjeżdżające dziecko wpadło na ten wymysł.I kto to odbieral taką bezmyślną
  inwestycję. I tak ze wszystkim .Zaniedbana mieścina.

 22. NORD STREAM pisze:

  Tyle, że bez sankcji.

 23. Piastun pisze:

  Burmistrzu (od) drogi – zakaz wjazdu samochodów ciężarowych byłby tańszy i bardziej ekologiczny 😉

 24. Piotr Sikora pisze:

  1. Sierpniowe konsultacje zakończyły się fiaskiem koncepcji opracowanej przez firmę Panattoni. 99% głosujących opowiedziało się przeciwko proponowanym zmianom w organizacji ruchu w tym rejonie.
  2. Obecnie forsowana przez firmę Panattoni „wizja” jest tą samą koncepcją wprowadzenia ruchu pojazdów ciężkich na obrzeża miasta Piastowa przez drogę wewnętrzną. Tym razem rozbudowaną o chodnik prowadzący donikąd i sygnalizację świetlną blokującą całkowicie ruch na skrzyżowaniu ulic Lisa-Kuli i Fiołkowej. Okoliczni mieszkańcy będą mogli tylko wąchać smród spalin samochodów stojących tam w korkach, a Panattoni liczyć kasę.
  3. Jeśli kierowcy samochodów ciężarowych obsługujące firmy leżące na terenie gminy Ożarów Mazowiecki będą stosowały się do znaku B-5 „zakaz wjazdu samochodów ciężarowych”, a wszyscy inni kierowcy do ograniczeń prędkości w tym rejonie, to przejezdność i bezpieczeństwo na skrzyżowaniu Lisa-Kuli – Fiołkowa zostanie zachowane bez jakichkolwiek dodatkowych nakładów.

 25. Pol pisze:

  Przecież tak jak jest teraz jest dobrze po co to zmieniać niema tam żadnego wypadku od lat.

 26. vvv pisze:

  Panie burmistrzu, forsowanie możliwości przejazdu przez Piastów Panu Antoniemu coraz bardziej wygląda na łapownictwo i to na dużą skalę. Chyba najwyższy czas zwrócić się do NIK, o zbadanie czy nie zaistniało prawdopodobieństwo przekupienia urzędującego burmistrza przez Pana Antoniego.

 27. Pisosceptyk pisze:

  I co?

 28. Ja pisze:

  Żeby było bezpiecznie należy tam utrzymać zakaz jazdy sam ciężarowych A panattoni wraz z Ożarowem niech sobie drugi wiadukt wybudują

 29. Tomasz pisze:

  Ja to się tylko zastanawiam czemu to Piastów ma płacić za przebudowy? Jest inwestor prywatny, jemu zależy, to niech wykłada gotówkę.

 30. Pisosceptyk pisze:

  I jak tam działacze z http://obwodnicapiastowa.pl/? Cisza?

  • Zdziwiony pisze:

   Piosceptyk myślisz że obwodnicapiastowa będzie teraz wydawać kasę i bronić cały Piastow? W tamtym rejonie tez chyba mieszkają ludzie którzy potrafią się zorganizować i walczyć o swoj teren. Przypominam że stowarzyszenie to członkowie głównie z okolic Barcewicza, Skłodowskiej, Granicznej, Skrajnej itd i mogą oni pomoc ludziom z drugiej strony Piastowa ale nie będą odwalać całej roboty za ludzi którzy są z okolic Lisa-Kuli i to oni powinni walczyć o swoje.

   • vvv pisze:

    Zdziwiony@, rondo to pierwsza inwestycja której drugim celem jest skierowanie ruchu przez Ogińskiego.

    • zdziwiony pisze:

     Wiem to dokładnie, ale wiem też, że najłatwiej jest liczyć na stowarzyszenie SWS, a może trzeba działać trochę samemu? Przecież tam też mieszkają ludzie, dla których ta inwestycja jest sporym utrudnieniem i to im powinno zależeć najbardziej na zbieraniu głosów łącznie z tym, że powinni się przejść po okolicy i zachęcić sąsiadów do wysyłania ankiet. SWS pewnie pomoże ale główne zaangażowanie powinni wziąć na siebie mieszkańcy tamtych rejonów miasta. Na burmistrza nie macie co liczyć bo jemu na mieszkańcach nie zależy. Jest ostatnią kadencję niech to wam da coś do myślenia.

     • vvv pisze:

      Uważam że mieszkańcy powinni zwrócić się o pomoc do wolnych „jeszcze” mediów, ta klika i kolesiostwo czerpią ogromne zyski nie tylko z kopert. Każda inwestycja to dodatkowa kasa dla swoich, a mieszkańcy niech siedzą cicho,.. mają krzaczki, mają firmę która powinna sprzątać miasto i będą mieć centrum przesiadkowe. Amen.

  • obwodnica piastowa.pl pisze:

   Działamy 😉 pomagamy Naszym sąsiądom z innych części miasta dzięki temu, że mamy struktury i wiedzę jak to robić. I broni nie składamy. Te konsultacje też wygramy! Ale dziękuję za pamięć i przywołanie Nas. Nic tak dobrze nie robi jak reklama

 31. Olo pisze:

  Nie i juz

 32. wen pisze:

  A ja się zastanawiam, co za ciołki pracują w firmie logistycznej. Budują magazyny w szczerym polu, gdzie nie ma dojazdu – i na co liczą? Czy sa każdym razem samorządowcy mają im „iść na rękę” ? Może jakby ponieśli stratę na tej inwestycji to wybieraliby następne lokalizacje trochę mądrzej?

  • Grzegorz pisze:

   Nie budujesz jak nie zapłaciłeś, zapłaciłeś budujesz, dlatego burmistrz się wścieka że mieszkańcy nie chcą Antoniego i chcą mieć niezakłócony korkami dostęp do Poznańskiej i do autostrady,..

   • xxx pisze:

    A co im burmistrz obiecał to nie wiadomo, bo delegacje do niego chodziły jak działki były już zarezerwowane, ale jeszcze nie kupione. Musieli dostać jakieś zapewnienia a teraz jest kłopot który na siłę chcą rozwiązać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły