Kolejne inwestycje w Gminie Michałowice

Michałowice

W ostatnim tygodniu Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice podpisała umowy na realizację termomodernizacji szkoły w Michałowicach, modernizację budynku szkoły w Nowej Wsi oraz wykonanie i pielęgnacja nasadzeń roślin kwitnących i ozdobnych.

Termomodernizacja szkoły w Michałowicach obejmuje m.in. częściowe ocieplenie budynku, remont części dachu oraz elewacji szkoły. W ramach umowy zostanie także przeprowadzony remont schodów wejściowych i pochylni dla osób niepełnosprawnych. W szkole zostanie zamontowana instalacja fotowoltaiczna, przebudowane instalacja gazowa oraz ogrzewanie szkoły. Inwestycję, której wartość wynosi 5 861 995,44 zł, przeprowadzi firma Arbud sp. z o.o. z Radomia. Termin zakończenia prac został zaplanowany na 16 sierpnia 2022 r.
Druga podpisana umowa dotyczy modernizacji budynku szkolno-przedszkolnego w Nowej Wsi. W tym roku zostanie przeprowadzony remont małej sali gimnastycznej wraz z pomieszczeniami zaplecza sanitarno-szatniowego. W ramach tej inwestycji zostaną wymienione drzwi, okna, posadzki oraz instalacje c.o., wodno-kanalizacyjna, elektryczna i techniczna. Odnowione zostaną również ściany oraz powstanie wentylacja mechaniczna dla tych pomieszczeń. Wartość inwestycji wynosi 498 169,11 zł Zrealizuje ją firma Arbud sp. z o.o. Prace potrwają do 16 sierpnia br.
Ostatnia, trzecia, umowa dotyczy wykonania i pielęgnacji nasadzeń roślin kwitnących i ozdobnych na terenie gminy Michałowice. Do przeprowadzenia tej inwestycji zostało wybrane konsorcjum firm z siedzibą z Jasieńcu: MULTIPLANTA – Katarzyna Łazucka-Cegłowska oraz MULTIPLANTA Dariusz Cegłowski. W ramach zawartej umowy konsorcjum będzie realizowało nasadzenia roślin kwitnących w trzech zmianach: wiosennej, letniej i jesiennej oraz przeprowadzało prace pielęgnacyjne na miejscach pamięci, w wieżach, donicach stojących, donicach wiszących, placach, skwerach i rabatach, czyli łącznie w ponad 60 miejscach na terenie gminy. Wiosna tuż, tuż, więc już nie możemy doczekać się pierwszych realizacji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Kolejne inwestycje w Gminie Michałowice”

  1. Grzegorz pisze:

    MAMY DOŚĆ!!! PO, PSL, SLD i Hołowni!! Chcemy dobrej zmiany w Michałowicach a nie ludzi powiązanych z opozycją!! Trzaskowski chce budować 6 stacji metra przez 8 lat!! To kpina, obiecywał 6 linii metra!! Tam gdzie oni rządzą nie ma na nic pieniędzy i ciągle jest kryzys!!! Wszystko wyprzedają Niemcom !! Mamy dość…!!!

  2. KP pisze:

    Może zrobiłaby coś dla Sokołowa.

  3. flight deck pisze:

    Dzięki zarazie mamy z głowy kampus pażp(dla mnie się podoba)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły