Kolejna wycinka zablokowana

Pruszków

Pruszkowscy urzędnicy w asyście policji zablokowali wycinkę drzew przy ul. Traktowej. W ich ocenie działania prowadzono niezgodnie z prawem.

– Do urzędu miejskiego w Pruszkowie 16 marca dotarło zawiadomienie o masowej wycince drzew przy ulicy Traktowej w Pruszkowie. Do urzędu nie wpłynął wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na tę wycinkę, tym samym prezydent Pruszkowa takiej decyzji nie wydał. Natychmiast podjęto działania, trwają czynności wyjaśniające z udziałem policji i inspektorów z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie – informują pruszkowcy urzędnicy.

To kolejna interwencja pruszkowskiego urzędu po głośnej wycince przy ul. Lipowej, którą również ostatecznie udało się wstrzymać, a jej okoliczności bada prokuratura.

Pruszkowcy urzędnicy apelują do mieszkańców o czujność i zgłaszanie podejrzeń nielegalnej wycinki. – W przypadku zaobserwowania tego typu działań apelujemy o ich zgłaszanie do Wydziału Ochrony Środowiska pod nr tel. 22 735 87 90, 735 88 17 lub prosimy dzwonić do straży miejskiej pod numer 22 758 66 49 lub bezpłatny nr 986 – zaznaczają.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.