Kolejna ofiara mrozu. Nie żyje 45-latek

Pruszków

We wtorek (27 lutego) strażnicy miejscy w jednym z pustostanów przy ul. Brzezińskiego w Pruszkowie znaleźli zwłoki 45-letniego mężczyzny. To kolejna ofiara mrozu w naszym regionie.

Od kilkunastu dni za oknami utrzymują się ujemne temperatury. To trudny okres zwłaszcza dla ludzi bezdomnych.. Strażnicy miejscy regularnie prowadzą kontrolę pustostanów, w których osoby bezdomne szukają schronienia. –   Wzmożonym działaniom poddawane są wszystkie, wcześniej znane nam miejsca, łącznie 29 budynków i innych miejsc, które to strażnicy odwiedzają kilkakrotnie w ciągu pełnionych służb w całej dobie. Duże zagrożenie dla siebie stanowią osoby, które wprowadzają się w stan upojenia alkoholowego. Zapewne reakcja mieszkańców, a następnie odwiezienie do domu lub przekazanie do izby wytrzeźwień przez patrol, zabezpieczyło te osoby przed utratą życia lub zdrowia. Takich przypadków, nasza jednostka odnotowała w ostatnim tygodniu około 20. Na wszystkie wezwania reagujemy w trybie pilnym. Każda minuta może być na wagę ludzkiego życia – podkreślają pruszkowscy strażnicy. 

Niestety pomoc nie zawsze dociera na czas. – We wtorek 27 lutego około godz. 8.00 strażnicy miejscy przekazali nam informacje o martwym mężczyźnie znalezionym w pustostanie przy ul. Brzezieńskiego. 45-latek zmarł prawdopodobnie w wyniku wychłodzenia – poinformowała nas podkom. Karolina Kańka z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

To już druga ofiara mrozów w Pruszkowie. W styczniu informowaliśmy o mężczyźnie, który zmarł w przenośnej toalecie znajdującej się na terenie parku Anielin. Policja i straż miejska apelują, by zgłaszać miejsca w, których mogą przebywać osoby, które nie mają dachu nad głową. – Nie pozostańmy obojętni widząc na swojej drodze lub posiadając informacje o osobach narażonych na wyziębienie organizmu, wymagających pomocy. Reagujmy również w sytuacjach kiedy napotkamy na swojej drodze osoby, które będą w stanie upojenia alkoholowego – zaznaczaja pruszkowscy strażnicy. – Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie nam wszystkich informacji o osobach bezdomnych, miejscach ich gromadzenia się, a także o osobach samotnych, które wymagają pomocy z zewnątrz – pod bezpłatny numer telefonu alarmowego 986. Czekamy również na kontakt w formie elektronicznej na adres naszej skrzynki kierownikzmiany@strazmiejska.pruszkow.pl – dodają.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.