Kolejna gmina kupiła laptopy dla uczniów

Podkowa Leśna

Jeszcze przed świętami wielkanocnymi do uczniów z Pruszkowa, Michałowic i Brwinowa trafiły nowe komputery i modemy. Teraz kolejna gmina z naszego regionu zakupiła sprzęt do nauki on-line

Postęp technologiczny jest ogromny. Jeszcze kilkanaście lat temu z internetem łączyliśmy się przez gniazdko telefoniczne blokując tym samym możliwość korzystania z telefonu. Dziś posiadanie smartfona czy tabletu z dostępem do internetu to nic nadzwyczajnego. Niestety nadal wśród nas są osoby, których nie stać na zakup tego typu sprzętu. Szczególnie mocno odczuli to uczniowie, którzy w obecnej sytuacji muszą uczyć się zdalnie.

W ostatnich dniach sprzęt trafił do uczniów z Michałowic, Pruszkowa i Brwinowa. Kolejną gminą z naszego regionu, która zakupiła sprzęt dla uczniów jest Podkowa Leśna. – Kupiliśmy 25 laptopów dla najbardziej potrzebujących uczniów z podkowiańskich podstawówek. Pierwsze już są konfigurowane. Przeznaczyliśmy na ten cel 60 tys. zł. Złożyliśmy wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa w celu refundacji kosztów, mam nadzieję, że pomyślnie zostanie rozpatrzony – zaznacza Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Jest szansa na to by Podkowa podobnie jak i inne gminy otrzymały zwrot środków przeznaczonych na zakup sprzętu komputerowego. Nabór wniosków w programie „Zdalna szkoła” ruszył 1 kwietnia. Od początku cieszy się niezwykłym zainteresowaniem. – Do tej pory wnioski złożyły 2462 gminy i powiaty spośród 2790 wszystkich w Polsce, czyli niemal 90 proc samorządów. Najwięcej wniosków napłynęło z Mazowsza, Małopolski Lubelszczyzny – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Niemal 97proc wniosków jest już pozytywnie rozpatrzona. Opiewają na ponad 150 milionów złotych – dodaje

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Kolejna gmina kupiła laptopy dla uczniów”

  1. taka_prawda pisze:

    A co z 500+? Czyż nie na tego typu potrzeby miały być te pieniądze?

  2. Xyz pisze:

    A po co te zakupy? Laptopy do nauki całkiem niezłe w komisach komputerowych można dostać po 500 zł. To chyba rodzice dostają na potrzeby dzieci 500+ miesięcznie? To w czym problem? Zamiast na laptopy przeznaczyć na służbę zdrowia.

  3. Mieszkaniec pisze:

    A po co ten zakup jak nauczyciele nie chcą uczyć. Szkoda pieniędzy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły