Koleje Mazowieckie też podnoszą ceny biletów

Region

Kilka dni temu informowaliśmy o podwyżce cen biletów w Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Teraz o podobnym zamiarze uprzedzają podróżnych Koleje Mazowieckie.

Cennik zmieni się od 1 lutego. Jak argumentuje przewoźnik, to efekt drożejącej energii i podwyższenia płacy minimalnej. – Ceny biletów na podróże pociągami Kolei Mazowieckich wzrosną średnio o 10 procent. Jest to podyktowane przede wszystkim wzrostem opłat za energię trakcyjną, jedną z najważniejszych pozycji budżetowych przewoźnika, prawie o 65 proc. za 1 MWh. Ponadto spółka poniesie wyższe koszty działalności z uwagi na wzrost płacy minimalnej o ponad 15 proc. w stosunku do 2019 r. – zaznacza Donata Nowakowska, rzecznik prasowy Kolei Mazowieckich.

Jak dodaje, podniesienie cen biletów nie rekompensuje w całości podwyżki cen energii trakcyjnej. – Pozostałą część pokryje samorząd województwa mazowieckiego w postaci rekompensaty. Przypomnijmy, że ostatnia podwyżka cen biletów Kolei Mazowieckich miała miejsce w 2015 r. – przypomina Nowakowska.

Przewoźnika zapytaliśmy o dokładny cennik i ważność biletów okresowych zakupionych przed 1 lutego. Czekamy na odpowiedź.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 39

39 odpowiedzi na “Koleje Mazowieckie też podnoszą ceny biletów”

 1. Monika patriotka pisze:

  Jeszcze ktoś z Was wątpi w słuszność reform Prawa i Sprawiedliwości ?
  Widać na przykładzie że nadal są firmy, które trzeba przymuszać do wypłacania wyższych wynagrodzeń, bo jeśli im prawo pozwala płacić minimalnie, to tyle płacą…
  WSTYD! WSTYD! WSTYD!
  W innych krajach taka firma straciłaby wizerunkowo. A czy w Polsce ktoś tak na to spojrzy ?
  BOJKOTUJEMY PEOWSKIE KOLEJE MAZOWIECKIE !

  • DAR Jarosława pisze:

   pisowskie koleje mazowieckie!, nie manipuluj I NIE kłam. Nikt w KM tyle nie zarabia to zwykły kleks dla lemingów żeby łyknęli że to przez wzrost płacy minimalnej BUAHAHAHA I ŁYKAJĄ! JAK WIDAĆ HAHAHAHA

  • Autochton pisze:

   To jak cytat z Misia „słuszną linię ma nasza władza”. Całą demagogię pominę, ale mam do ciebie jedną prośbę, załóż firmę w dowolnej branży, zatrudnij ludzi i płać im średnią płacę niemiecką, wykażesz tym samym, że poważnie traktujesz hasła, które głosisz.

 2. Zxc pisze:

  Ale przecież podnieśli najniższa krajowa, więc o co tyle szumu 🤔

 3. Pruszkowianin pisze:

  Zbikow i tak zaglosuje na PiS – im prad czy pociag nie jest potrzebny, bo pracy i tak nie maja, a w piecach pala gumiakami.

  • Asd pisze:

   Pruszkowianin myślałem że coś się stało. Miałem nadzieję że już się na tyle dowartosciowales że to już koniec. Nie było ostatnio twoich błyskotliwych komentarzy. Widzę jednak ze nadal leżysz kompleksy…

 4. Brwinowianin pisze:

  to tylko pokazuje że „spółka” po dziadowsku traktowała swoich pracowników skoro byli na poziomie płacy minimalnej ! Myślę że większość firm nie ma z tym problemów bo już dawno byli na wyższym poziomie płacowym.
  Problemem może być drożejący prąd, ale też Polacy nie POwinni mieć pretensji bo to za czasów nierządów PO-PSL(KO) sprzedano większość strategicznych spółek jak np. PKP ENERGETYKA. Efekty są takie że na ceny mają wpływ zachodnie korporacje…
  A teraz jak będzie w rzeczywistości… –
  PKP niech sobie podnosi ceny, tylko żeby nie zapomnieli o tym że od 2020 na polskie tory zostanie dopuszczona konkurencja w postaci zachodnich przewoźników. Już się mówi o tym że połączenia dalekobieżne stanieją o 20% w PKP, bo np. w LEO EXPRES będzie jeszcze taniej.
  Myślę że PKP chce sobie odbić tą strate na liniach podmiejskich.
  A tak w ogóle to zachęcam wszystkich do jazdy na rowerze albo zakupiu motocykla klasy 125 na prąd a wtedy będziecie dojeżdżać niemal za darmo.

  • J23 pisze:

   No właśnie dopuszczać zachodnich przewodników ale kużwa to nie ima się z tym co mówi premier bankster Pinokio że „promujemy wszytko co polskie” no i co tumanie tak żundzi PiS

  • Z Piastowa pisze:

   @Bwrinowianin, jesteś niekonsekwentny:
   1. PKP jako takiego już nie ma. Jest PKP Energetyka, PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Intercity, oraz Koleje Mazowieckie, czy Szybka Kolej Miejska w Warszawie, więc cytat „Myślę że PKP chce sobie odbić tą strate na liniach podmiejskich.” nie jest trafiony.
   2. Skoro prywatyzacja sektora energetycznego zaczęła się od wpuszczenia obcych spółek na polski rynek, następnie głównie w wyniku konkurencji one przejmowały rynek wewnętrzny, wykupując polskie spółki i to jest złe, to czy wpuszczenie na polskie tory czeskiego przewoźnika LEO EXPRES nie może skończyć się podobnie? A według Ciebie to jest dobre rozwiązanie.
   3. Na rynku nie istnieje elektryczny motocykl klasy 125. Jak sama nazwa wskazuje, motocykl ma nie więcej jak 125 cm3 pojemności, co wyklucza się z napędem elektrycznym, a chyba jeszcze nikt nie skonstruował motocykla hybrydowego.

   I trochę umiaru w wypowiedziach. Mi akurat PO nie odpowiada, bo wiem jak się rządziło w moim Piastowie i ogólnie uważam że są „zbyt miękcy”, bo jak doszli do władzy kilka lat temu, to powinni wsadzić połowę PiS do pudła, a teraz tylko krzyczą, że to właśnie ich PiS posadzi (czego nie robi, czyżby mieli jakiś układ?), a PiS z kolei to taka supernowoczesna struktura o której nawet Al Capone się nie marzyło. Szkoda że w Polsce nadal nie ma prawdziwej konkurencji dla tych obu partii.

   • sigma pisze:

    Dlatego polecam olanie tematów politycznych ciepłym moczem. Sztucznie wytworzony podział PO-PiS, lewica-prawica, zieloni- czerwoni, ma wyłącznie za zadanie utrzymanie istniejącego status quo, za namową mediów plebs bierze się za łby a cwaniaki na zmianę rządzą tym biednym krajem od zgoła 30 lat. Konkurencja w postaci innej partii nie powstanie, gdyż zagrażałaby zarówno jednej jak i drugiej opcji politycznej, koryto ma niestety swoją ograniczoną szerokość i niemiłosiernie uzależnia bytujące tam stworki. Generalnie system polityczny w Polsce jest do kitu, tylko zwykli obywatele na tym cierpią.

   • Brwinowianin pisze:

    @ z Piastowa_ nie pisz kłamstw ok? Masz tu link motocykla elektrycznego klasy 125:
    https://www.youtube.com/watch?v=1yc9JAbhGFA

    Tak więc już na wstępie udowadniam że zawsze piszę prawdę. A z klamstwami i hejterstwem nie mam zamiaru polemizować.
    Tylko zastanawiam się jakie jest wasze w tym wszystkim sumienie ?
    Macie coś takiego ?
    Woleliście PO-PSL, kiedy każdego dnia nas okradano na miliardy zł ?
    Aha, i jeszcze jedno…silne państwo to płacenie podatków, to uczciwość gospodarcza…a nie przekręty gospodarcze jak było kiedyś, a za czym tak bardzo tęsknicie.
    @z Piastowa – Żebym podjął z Tobą dyskusję bądź na przyszłość wiarygodny ?!

  • wer pisze:

   SKĄD taki pisowiec jak ty bierze informacje, bo po tych bzdurach co piszesz śmiem twierdzić że jesteś karmiony propagandą od pseudo dziennikarzy którzy umacniają partyjną władzę.lub z logicznym myśleniem ci nie po drodze. Dodam że wiedzy nie masz żadnej, co jest efektem brania zmanipulowanych informacji

  • fakt pisze:

   PKP ENERGETYKA NIE WYTWARZA PRĄDU! KUPUJE GO OD PAŃSTWOWYCH – PISOWSKICH SPÓŁEK. Ale pisowiec nie wie bo skad, logicznie pomyśleć za trudno lepiej żeby ci powiedzieli w pisowskich mediach że wina tuska.

  • Brwinowianin pisze:

   hejterzy, PKP ENERGETYKA to spółka której właścicielem jest posiadająca pakiet kontrolny firma amerykańska.
   Już nie pamiętacie jak PO – PSL(wcześniej jako Unia Wolności) sprzedało Polskę ?! Przecież to właśnie wtedy PKP rozdrobniono na spółki, które często nawet nie sa kontrolowane przez polaków. TAKIE SA TEGO EFEKTY.
   A pisac i hejtować nie musicie, myślę że większość ludzi pamięta jak to było.

   • DAR Jarosława pisze:

    NO I CO ŻE AMERYKAŃSKA, JAK TO NIE ONA JEST ODPOWIEDZIALNA ZA WZROST CEN PRĄDU TYLKO PISOWSKIE SPÓŁKI NIBY PAŃSTWOWE GDZIE RZĄDZI KASTA PIS I KTÓRA PODWYŻSZA CENY DOJĄC POLAKÓW! Człowieku czy ty masz jakąkolwiek wiedzę? Bo wygląda że robią tobą jak chcą BUAHAHAHAHA

 5. topkek pisze:

  już dawno przestało się opłacać jeździć kolejami, samochód i jazda, ekologia pełną gębą. Za jazdę tym 50 letnim taborem KM to powinni dopłacać

  • ona pisze:

   to chyba nigdy u nas nie byłeś bo pociągi są nowoczesne w większości to nowe składy od PESY i NEWAGU

   • Oral pisze:

    Gdzie są te nowoczesne składy niby? Bo na linii Skierniewickiej to co wsiądę w pociąg to jest bydlowoz en57

 6. Duda pod Trybunał pisze:

  Tak to jest jak idioci głosują na populistow. Z jednej strony podwyżka płacy minimalnej zwiększa koszty dla przedsiębiorstw. Z drugiej strony środki z 500+ dodatkowo napędzają inflację. W efekcie zamiast 500+ dla wybranych będzie -1500 dla wszystkich.

  • Pan Prado pisze:

   „CVC Capital Partners” – to ta firma jest odpowiedzialna za podwyżki chachmęciażu !
   PKP zostało sprzedane(oddane) za czasów twojej ukochanej opcji politycznej z niemiec. Nie mieszaj i kłam .
   I co, PiS powinien to całe zło naprawić w 4 lata 🙂 ? A może masz lampę Alladyna to przynajmniej pomożesz?

   • Barbarzyńcy u bram pisze:

    PKP nadal w całości należy do skarbu państwa. To właśnie w takich spółeczkach PiS czuje się jak na swoim. PiS nakręcił inflację, a teraz kręci, że nic się nie dzieje.

   • fakt pisze:

    Robia tobą jak chcą, jesteś tak odwrócony przez ich propagandę że nie umiesz trzeźwo myśleć, jesteś zatraconym klakierem dojnej zmiany a fakty są takie że pisuary rządzą od 5 lat i doją cię jak chcą a ty krzyczysz to wina tuska. Gdzie tu logika? Gdzie ty masz mózg? PKP ENERGETYKA NIE WYTWARZA PRĄDU!!! KUPUJE GO OD PAŃSTWOWYCH SPÓŁEK! ROZUMIESZ?

    • rerekumkum pisze:

     CYT” Dla mieszkańców naszego regionu szczególnie ważne jest to na jakie inwestycje trafią pieniądze z budżetu województwa. Władze Mazowsza odpowiadają bowiem za większość dróg wojewódzkich w naszym regionie m.in. 719 Warszawa – Pruszków – Grodzisk – Kamion, 718 Pruszków – Ożarów – Borzęcin Duży czy 579 Kazuń – Leszno – Błonie – Grodzisk Mazowiecki – Radziejowice. Sprawują również piecze nad Szpitalem Kolejowym w Pruszkowie oraz Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie. Władze województwa odpowiadają również za spółki zajmujące się transportem, czyli Koleje Mazowieckie i Warszawską 
Kolej Dojazdową. ”
     koleje mazowieckie sa pod władaniem władz województwa, czyli PO-KO

 7. Anonim pisze:

  Bitety KM i tak są drogie. Spadnie liczba pasazerów.

 8. fakt pisze:

  PODZIĘKUJCIE PIS! OTO ICH RECEPTA NA DOJENIE POLAKÓW i kłamanie jak jest świetnie, budżet jest w super stanie – oczywiście skoro nas tak doją, tyle nowych podatków, żywność drożyzna, śmiecie drożyzna, woda drożyzna, paliwo drożyzna….

  • Luck Mc.Kane pisze:

   chyba zapomnialeś ile kosztowało paliwo za czasów nierządów PO-KO-PSL? 6,6zł…i za każdym razem inna cena.
   Oceniając rząd zwórć tez uwagę jakie inwestycje są poczynione w polskiej armi, czy drogownictwie. Utrzymanie państwowości i bezpieczeństwa to powinno być – nasz wspólny cel. ZOBACZ TA RÓŻNICĘ !
   Okazuje się że można !

   • x rey pisze:

    To sprawdź sobie ile paliwo na światowych giełdach a zobacz ile kosztuje teraz. Dopiero się zdziwisz jak twoja partia jeździ na plecach takich średnio inteligentnych jak ty.

    • Luck Mc.Kane pisze:

     tyle wiesz co zjesz, tekst na twój poziom „intelektualny”, choć to słowo zbyt bogate

     • fakt pisze:

      CZŁOWIEKU CO ZA BREDNIE. JAK PO RZĄDZIŁA TO PRZY CENIE 120$ ZA BARYŁKĘ PALIWO BYŁO PO 6 ZŁ – TERAZ JEST PO 60 $ A PALIWO PO 5,25 ZŁ WIĘC CO KŁAMCO PISOWSKI? DOJĄ CIĘ PISOZJADY I KRĘCĄ TOBĄ JAK CHCĄ!!! DROGOWNICTWO LEŻY ODDAJĄ PO 300,200 KM A ZA PO PO 600-700 ROCZNIE I CO KŁAMCO? A NASZA ARMIA TO LEŻY PIS NIC NIE KUPIŁ A DUŻO OBIECUJE I „DEKLARUJE” GDZIE OKRĘTY PODWODNE GDZIE F35, GDZIE CZOŁGI ARTYLERIA, PATRIOTY – W 2030, 2040, 2050 ROKU BUAHAHAHAHAHA robią tobą jak chcą

 9. załamka pisze:

  płacy minimalnej…. moja nie jest minimalna, i nie rośnie…, czyli mnie podwyżka cen biletów nie obejmie:)
  !!

 10. Anonim pisze:

  Tylko kto w KM zarabia najniższą krajową?

 11. Zez pisze:

  O a bankster e TVPiS ciągle mówi że nic nie drożeje ….. oj nieładnie PINOKIO

  • Grabarz pisze:

   Najpolską prawdę głosi: nigdy nie było tak tanio, Polacy nigdy tyle nie zarabiali, nigdy nie było tylu lekarzy, nigdy kolejki do specjalistów nie były tak krótkie, a powietrze tak czyste zwłaszcza w Piastowie i w Rybniku. Wola partii wolą narodu!

  • 🤥 zez pisze:

   Pinokio Cię wystrugal

  • Schetino 🤑🤯🤡🤪 pisze:

   Zez-a masz od urodzenia p🐷 o 🇩🇪 k 🏳️‍🌈 o 🐏

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły