Koleją do kultury, czyli zniżki dla pasażerów KM

Region

Koleje Mazowieckie we współpracy z instytucjami kultury przygotowały specjalną ofertę dla swoich pasażerów. Z biletem KM mniej zapłacimy za wejściówkę do teatru, muzeum czy na wystawę.

Ze zniżki może skorzystać każdy, kto kupi bilet na pociąg KM, zarówno w kasie biletowej, jak również u  kierownika pociągu. Bilet może być kartonikowy, ale też zakodowany na Karcie Mazowieckiej lub zakupiony za pomocą systemu SkyCash. W dwóch ostatnich przypadkach należy zachować potwierdzenie zakupu biletu. Na skorzystanie ze zniżki na wejście do danej instytucji kultury pasażerowie mają czas do 30 dni po upływie terminu ważności biletu na pociąg. Każdy rodzaj biletu może być podstawą do skorzystania z oferowanych zniżek – jednorazowy, okresowy, czy też zakupiony w ofercie specjalnej. Akcja dotyczy także biletów na pociągi  „Dragon” i „Słoneczny”. Nie biorą w  niej udziału jedynie bilety ZTM i WKD zakupione w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

– Do akcji przystąpiło trzynastu partnerów z całego Mazowsza. Są instytucje z Radomia, Płocka, Sierpca, z  Sannik, a także z samej Warszawy. Każdy z naszych pasażerów na pewno znajdzie coś dla siebie, szczególnie, że do akcji można przystąpić z każdym rodzajem biletu – zarówno jednorazowym, jak i  okresowym, czy zakupionym w ofercie specjalnej. Warto więc zaplanować sobie wycieczkę jednym z  naszych pociągów i połączyć ją ze zwiedzaniem Mazowsza, które kryje wiele atrakcji – mówi Dariusz Grajda, członek zarządu KM.

Każdy partnerów akcji przygotował specjalne rabaty. Mazowiecki Instytut Kultury, Muzeum Niepodległości i Stacja Muzeum oraz Muzeum  im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej, oferują bilet normalny w cenie ulgowego. W Teatrze Polskim w  Warszawie dostaniemy 15 proc. zniżki na bilety normalne i ulgowe, a Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie oraz Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zwiedzimy z 20-procentową zniżką. Z biletem KM Europejskie Centrum Artystyczne im. F. Chopina w Sannikach odwiedzimy z 40-procentową zniżką, a Muzeum Sportu w Warszawie bezpłatnie. W Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w  Warszawie otrzymamy bilet normalny za pół ceny, zaś w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu każdy bilet kupimy za 3 zł. Zniżkę przygotował także Teatr Dramatyczny w Płocku, gdzie bilet normalny na spektakle własne teatru kupimy w cenie ulgowego.

Pełna lista instytucji biorących udział w akcji dostępna jest na stronie: dokultury.mazowieckie.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.