Kłopotliwe windy na grodziskim dworcu

Grodzisk Maz.

Nie milkną głosy niezadowolenia mieszkańców Grodziska Mazowieckiego na temat wind zamontowanych na dworcu PKP. Dziś (15 marca) urządzenia znów nie działają.

Grodziskie windy podobnie jak te pruszkowskie mają już swoją niechlubną historię. Gdy te w Grodzisku Mazowieckim wybudowano w ubiegłym roku wydawać by się mogło, że zostaną uruchomione wraz z oficjalnym otwarciem nowego tunelu podziemnego. Niestety przedłużyły się odbiory techniczne. W efekcie ich formalne działanie rozpoczęło się 15 stycznia.

Nieco ponad tydzień temu ponownie doszło do awarii jednej z wind. Tym razem spowodowali ją wandale. – Nieznany sprawca wykopał drzwi w jednej z wind, w związku z czym uszkodzony został metalowy rygiel. Spowodowało to unieruchomienie urządzenia do czasu wymiany uszkodzonej części – wyjaśnia Łukasz Kwasiborski z biura prasowego PKP PLK. – Natomiast potrzebne do naprawy części musieliśmy zamówić u producenta z Włoch – dodaje.

Jak informują nas czytelnicy, dziś nie działają wszystkie trzy windy. – W kwestii drugiej windy niezwłocznie wysłano techników, którzy sprawdzają, co jest przyczyną tego, że winda nie funkcjonuje – podkreśla Kwasiborski.

Urządzenia nie są wolne od wad, a większość grodziszczan wręcz boi się z nich korzystać. W połowie lutego jedna z mieszkanek wraz z dzieckiem w wózku zatrzasnęła się w windzie. PKP Polskie Linie Kolejowe odpowiedzialne m.in. za takie przejścia podziemne tłumaczą takie awarie zawsze tak samo, nieumiejętnym skorzystaniem. Według nich instrukcja jest zrozumiała, aby zjechać lub wjechać windą należy wcisnąć przycisk, przytrzymać go i puścić dopiero wtedy gdy urządzenie się zatrzyma. Inaczej może dojść do usterki.

Sprawę będziemy monitorować.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.