Kłopotliwa zmiana organizacji ruchu

Pruszków

Czwartkowy poranek przywitał kierowców z Pruszkowa i Piastowa zmianą organizacji ruchu na Al. Jerozolimskich. Efektu zmian można było się spodziewać – gigantyczne korki na drogach wyjazdowych z Pruszkowa.

Drogowcy prowadzący rozbudowę wąskiego gardła na Al. Jerozlimskich w Pruszkowie przenieśli się na skrzyżowanie z ul. Bohaterów Warszawy Zgodnie z założeniami projektowymi krzyżówka musi zostać przebudowana. Choć robotnicy mają wykonać prace w ekspresowym tempie, to zmiana organizacji ruchu odbija się na kierowcach.

– Sytuacja z dziś rana. Nie trzeba komentować. Dodam od siebie że na zdjęciach widoczne jest skrzyżowanie ul. Pięknej i Majowej – to wiadomość, którą wraz ze zdjęciami otrzymaliśmy na skrzynkę kontakt@wpr24.pl.

– Do Pruszkowa wjeżdża się ponad godzinę! Armii. Krajowej sparaliżowana, wjazd Alejami w stronę Bohaterów Warszawy również. Masakra – napisał jeden z czytelników.

– Absolutny brak oznakowania. Najbardziej rodowici Pruszkowianie tkwią dziś w korkach, ciekawe gdzie będzie się kończyć ten korek jak ludzie będą wracać z pracy – czytamy w komentarzu kolejnego.

Faktycznie pierwsze utrudnienia pojawiły się w porannych godzinach szczytu. Wielu kierowców zwłaszcza tych jadących od strony Piastowa w kierunku Pruszkowa spotkała niemiła niespodzianka, bowiem ul. Bohaterów Warszawy stała się jednokierunkowa. Kierowcy mogą nią jechać jedynie z Pruszkowa w kierunku Piastowa. Efektem tego były samochody i ciężarówki przeciskające się wąskimi uliczkami. Nawet kierowców autobusów zaskoczyła ta sytuacja.

To jednak nie wszystko. Z ruchu wyłączony jest odcinek ul. Bohaterów Warszawy przy stadionie Znicz. Chodzi o fragment od remontowanego skrzyżowania do wiaduktu. To oznacza że z ul. Bolesława Prusa można jedynie skręcić w lewo i wjechać na wiadukt. Natomiast zjeżdżający z wiaduktu mogą skręcić jedynie w prawo.

Jak zatem dojechać z Warszawy do Pruszkowa możliwości są trzy – autostradą A2 i dalej wiaduktem, przez Reguły i Pęcice lub trasą S8 zjeżdżając na węźle Puchały i dalej przez Komorów lub Pęcice.

Jak długo będzie obowiązywać nowa organizacja ruchu? Utrudnienia mają zakończyć się po 15 sierpnia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.