Kłopot z zakupem pojazdu dla strażników

Grodzisk Maz.

Dostawa specjalistycznego samochodu dla grodziskich strażników z ekopatrolu nieco się wydłuży. Gmina Grodzisk Mazowiecki dwukrotnie ogłaszała przetargi w tej sprawie, lecz każdy z nich zakończył się fiaskiem.

O ogłoszeniu pierwszego przetargu informowaliśmy na początku maja. Wyspecjalizowany referat do spraw ekologicznych w Grodzisku Mazowieckim rozpoczął swoją działalność 1 kwietnia. Funkcjonariusze zajmują się m.in. odławianiem zwierząt, lecz do tej pory nie posiadają odpowiedniego pojazdu do ich przewozu.

Według dokumentów planuje się zakup używanego samochodu, typu furgon o dopuszczalnej macie całkowitej nie przekraczającej 3,5 tony. Pojazd nie może mieć więcej niż 3 lata i silnika słabszego niż 90KM. Ponadto grodziski magistrat wymaga gwarancji na sześć miesięcy bądź na 15 tys. kilometrów.  

Niestety dotychczas nikt nie spełnił tych oczekiwań. Pierwszy przetarg unieważniono ponieważ, jak zapisano w dokumentach: „nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu”. W drugim postępowaniu pojawiła się jedna oferta, jednak nie odpowiadała treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Wykonawca, Frank-Cars z Częstochowy zamierzał dostarczyć pojazd o przebiegu 64 tys. km za kwotę niemal 37 tys. zł. Co się nie zgadzało? Pojemność skokowa silnika, moc (zbyt mała), brak otwieranych tylnych drzwi na boki oraz drzwi bocznych przesuwnych.

Czy w tym przypadku przysłowie „do trzech razy sztuka” sprawdzi się? Zobaczymy po jakimś czasie.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.