#klimaSENIORE w Piastowie

Piastów

Aktywni obywatele i przysłużenie się klimatowi? To właśnie połączenie, które widać w projekcie #klimaSENIORE. W ramach tego przedsięwzięcia w Piastowie wykonano nasadzenia roślin.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na zmiany klimatyczne i aktywizacja seniorów. Jest realizowany w ramach programu Aktywni Obywatele, Fundusz Krajowy finansowany z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Piastów jest jednym z miast, które biorą udział w tym projekcie. Właśnie w ramach tej inicjatywy zostały wykonane nasadzenia przy tężni, przy ul. Bohaterów Wolności 23, w okolicy Willi Millera.


Połączono tutaj przyjemne z pożytecznym. Z jednej strony – aktywizacja grup zagrożonych wykluczeniem i wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego. Z drugiej – dodatkowa zieleń poprawiająca mikroklimat: obniża temperaturę miejskiej wyspy ciepła, pochłania zanieczyszczenia powietrza. W dodatku dobrze wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne ludzi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “#klimaSENIORE w Piastowie”

  1. Grzegorz pisze:

    Czy burmistrz zlecił badanie gruntu przed planowaniem inwestycji? Teren przy akumulatorach i gumówce, przez dziesięciolecia nikt nie dbał o ochronę środowiska, jakie metale ciężkie i inne trucizny będą truło seniorów i dzieci? Może sanepid zareaguje,..

  2. Dr. Huckenbush pisze:

    Piastow jest bardzo znany z sadzenia różnych roślinek przy drogach. Bardzo dużo posadzono też różnego rodzaju kwiatów i traw. Niestety nikt potem tego nie pielęgnuje, z małymi wyjątkami. A można było posadzić za, ta kwotę, wiele drzew, z których pożytek byłby o wiele większy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły