Kładka przy 3 Maja zamknięta

Pruszków

Zły stan techniczny przeprawy pieszej nad torami PKP w ciągu ulic 3 Maja i Majowej zmusił pruszkowski urząd miasta do podjęcia decyzji o zamknięciu kładki. Nie wiadomo na razie kiedy będzie można ponownie z niej korzystać.

O tym, że przeprawa jest w kiepskim stanie technicznym, wiadomo było od dawna. Jednak jeszcze kilka tygodni temu miasto zapewniało, że można ją pokonywać bezpiecznie. Teraz sytuacja się zmieniła. – Podjęliśmy decyzję o zamknięciu kładki. Przejęliśmy tę przeprawę w bardzo złym stanie. Kładka nie była remontowana przez kolejarzy nigdy. Stan kładki dodatkowo pogorszył się w ciągu ostatnich dni, w wyniku deszczu zaczęły odpadać kawałki przeprawy. Nie możemy pozwolić, aby komuś coś się tam stało. Dlatego podjęliśmy decyzję o zamknięciu – wyjaśnia Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Jak dodaje, miasto w trybie pilnym rozpocznie przygotowania do remontu przeprawy. Chodzi przede wszystkim o przygotowanie dokumentacji projektowej. Niestety, realny czas zamknięcia to nawet rok. – Sprawdzimy jeszcze jakie są możliwości doraźnej naprawy kładki, ale jeśli nie będzie to bezpieczne dla pieszych, pozostanie ona zamknięta – zaznacza Kurzela.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.