Kładka po remoncie, czeka na pozwolenia

Milanówek

Zakończył się remont kładki nad torami PKP w ciągu ul. Przejazd w Milanówku. Przeprawa zostanie oddana do użytku po uzyskaniu pozwolenia nadzoru budowlanego.

Naprawa zniszczonej kładki rozpoczęła się w lipcu tego roku i zgodnie z zapowiedziami zakończyła się przed rozpoczęciem roku szkolnego. Dokładny termin jej udostępnienia zależy teraz od dopełnienia formalności, czyli uzyskania wymaganych pozwoleń.

– Czekamy wyłącznie na odbiór Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Wszystko jest gotowe. Otoczenie wygląda tak, że jak byliśmy na miejscu, to ludzie zatrzymywali się i bili brawo burmistrzowi. Przede wszystkim okazało się, że kładka nie jest w tak złym stanie jak wszyscy myśleli. Dalszy remont prawdopodobnie ograniczy się do zdarcia starych farb i pomalowania od nowa. Stan konstrukcji stalowej jest znakomity, przetrzyma ona nas wszystkich i jeszcze parę pokoleń – zapewnia Piotr Iwicki, sekretarz urzędu miasta w Milanówku.

Gruntowna modernizacja przeprawy to zalecenie Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Milanowski magistrat ma dwa lata na wykonanie tych prac. Doraźna naprawa kładki, która odbyła się w ciągu ostatnich dwóch miesięcy polegała m.in. na remoncie pomostu i stopni, malowaniu i piaskowaniu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Kładka po remoncie, czeka na pozwolenia”

 1. Brwinowianin pisze:

  brwinowianie mogą sobie tylko pomarzyć o kładce przez tory ! Jesteśmy miasteczkiem z tylko jednym przejazdem kolejowym podczas gdy Milanówek ma aż 4 przepawy przez tory…
  Co prawda drugie przejście powstaje na przejazdowej, ale to jest zupełnie poza miastem dla garstki osób

  • dajan55 pisze:

   A gdzie te przejścia zrobić ?. Jak od tunelu w centrum koniec Brwinowa tak w jedną jak i w drugą stronę o rzut beretem !?.

 2. Anonim pisze:

  A co z kładką w Pruszkowie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły