Kilka milionów dofinansowania dla Grodziska

Grodzisk Maz.

27 grudnia gmina podpisała kolejną umowę na dofinansowanie prac na Stawach Walczewskiego. Dodatkowo zmiany pojawią się na terenie przy ul. Sportowej. Wartość dofinansowania opiewa niemal na kwotę 5 mln zł. Szczegóły w tekście.

Kolejna duża kwota powędruje do gminy Grodzisk Mazowiecki. Dofinansowanie oczywiście zostanie spożytkowane na konkretny cel. Będą nim Stawy Walczewskiego i działka przy ul. Sportowej. A dokładniej, projekt zakłada zmianę sposobu użytkowania tych wspólnych przestrzeni miejskich.

Stawy Walczewskiego zostaną zagospodarowane, mowa o: utwardzeniu nawierzchni, przygotowanie ciągów pieszo-rowerowych, montaż małej architektury i toalet, przygotowanie placu zabaw i siłowni plenerowej, przebudowa instalacji elektroenergetycznej i wodno-kanalizacyjnej, wykonanie nasadzeń i zieleni, przygotowanie chodnika i parkingu. Na tym nie koniec. Przewiduje się też termomodernizację budynku znajdującego się w pobliżu Stawów do obsługi terenu. Będzie to polegało na: wymianie baterii łazienkowych, modernizacji ogrzewania, wymianie świetlików dachowych i drzwi wejściowych, a także ociepleniu dachu i ścian zewnętrznych.

A co planuje się na działce przy ul. Sportowej 29? – Częściowe zagospodarowanie terenu w pobliżu planowanego Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej na cele lodowiska w okresie zimowym oraz Jarmarku Produktów Regionalnym w pozostałym okresie roku – informuje grodziski magistrat.

Całkowita wartość projektu: 6 821 352,61 zł
Kwota dofinansowania: 4 933 034,20 zł

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.