Kiedy zostanie przebudowana droga z Domaniewa do Brwinowa?

Brwinów

Powiat pruszkowski poszukuje wykonawcy przebudowy drogi nr 3111W, prowadzącej z Domaniewa do Brwinowa. To bardzo ważny szlak komunikacyjny łączący ze sobą dwie drogi wojewódzkie nr 701 oraz 720.

Droga powiatowa 3111W pozwala mieszkańcom Brwinowa, Milanówka i Podkowy Leśnej dojechać do węzła autostrady A2 w Pruszkowie. Kierowcy bardzo często z niej korzystają, ponieważ droga ta pozwala na szybki dojazd do wspomnianej autostrady. W ubiegłym roku powiat przebudował drogę nr 3111W (patrz zdjęcie) na odcinku od ul. Domaniewskiej (droga wojewódzka nr 701) do ul. Promyka (droga powiatowa nr 3112W). Jednak pozostał jeszcze niewyremontowany odcinek pomiędzy Moszną a Brwinowem. Stan techniczny nawierzchni w tym miejscu pozostawia wiele do życzenia…

To jedno z najważniejszych i najbardziej kosztownych zadań drogowych powiatu pruszkowskiego przewidzianych do realizacji na ten rok. Został ogłoszony przetarg w tej sprawie. Do przebudowy przewidziano odcinek drogi powiatowej nr 3111W prowadzący od miejscowości Moszna poprzez wiadukt nad autostradą aż do mostu na Zimnej Wodzie w kierunku Brwinowa.

Wykonawca będzie musiał przebudować całą konstrukcję jak i również nawierzchnię jezdni. Wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa z kostki brukowej bez fazowej, chodniki oraz zjazdy o nawierzchni bitumicznej. Wykonawca będzie miał za zadanie odnowienie rowów przydrożnych, remont lub wymianę przepustów oraz wprowadzenie nowej organizacji ruchu.

Kiedy dokładnie rozpocznie się przebudowa drogi? Tego jeszcze niewiadomo. Póki co należy uzbroić się w cierpliwość i czekać aż zostanie wybrany wykonawca inwestycji. Następnie będzie trwało uzgodnienie odpowiednich formalności.

Termin wykonania zadania do 150 dni od podpisania umowy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.