Kiedy zdejmiemy maseczki? Decyzja w przyszłym tygodniu

Region

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się informacji na temat zniesienia nakazu noszenia maseczek.

Obowiązek zakrywania ust i nosa wprowadzono w całej Polsce 16 kwietnia. Nakaz ten nie dotyczy dzieci do lat 4, osób które mają problemy z oddychaniem oraz wszystkich tych, którzy ze względu na stan zdrowia nie są w stanie chodzić w maseczkach.

Wiele osób czeka na zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Co więcej nawet WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaznacza, że nie ma naukowo potwierdzonych dowodów na to, że noszenie maseczek przez populację na masową skalę przynosi jakiekolwiek efekty. Przedstawiciele WHO zaznaczają natomiast, że nieprawidłowe noszenie maseczek wyrządza szkody.

Kiedy więc zdejmiemy maseczki na otwartych przestrzeniach? – W przyszłym tygodniu jeszcze nie – odpowiedział minister zdrowia. Jednocześnie dodał, że rządzący poinformują o tym, kiedy będzie można przestać zasłaniać nos i usta pod koniec przyszłego tygodnia lub w jego środku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Kiedy zdejmiemy maseczki? Decyzja w przyszłym tygodniu”

 1. paca pisze:

  Odmrażamy gospodarkę. Nowy biznes się szykuje – maski na oczy (typu Zorro). Niebawem zaprezentuje minister (aż oczy bolą paczeć jakie ma zmęczone oczy)

  • Zed pisze:

   Zobacz no, taki ewenement. Minister pracuje z pewnością ponad siły. Standardy dotychczasowe były zupełnie inne, do launchu w czwartek a potem już weekend.

 2. Misiek pisze:

  Długo bardzo trzeba czekać na Twą decyzyję Pani.
  Wiedz jednakże żem cierpliwy i poczekam….
  P.S. Aniale, ze zdjęcia powyższego, czy zmieniałaś swą maseczkę od dnia pierwszego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły