Kiedy remont budynku przy Chopina 12?

Pruszków

Niewykluczone, że za ok. miesiąc lub dwa rozpoczną się prace budowlane związane z remontem budynku przy ul. Chopina 12 w Pruszkowie.

Remont kamienicy miał rozpocząć się w ubiegłym roku. Niestety przeciągnęły się w czasie procedury związane z uzyskaniem kredytu na modernizację. Jak udało nam się dowiedzieć, prace remontowe mogą wystartować już w połowie kwietnia, bowiem wspólnota mieszkaniowa jest na ostatniej prostej zrealizowania wszystkich formalności.

– Chopina 12 jest wspólnotą mieszkaniową, a nie budynkiem komunalnym. W tej chwili jesteśmy na etapie przygotowania umowy z bankiem. Mamy już wybranego wykonawcę, ale nie zatwierdzonego ponieważ dotychczas nie spisano z nim umowy. A wszystko przez przedłużające się procedury w uzyskaniu kredytu. Liczę na to, że prace rozpoczniemy nawet w połowie kwietnia – wyjaśnia Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska”.

Przed wykonawcą czeka nie lada wyzwanie, ponieważ będzie musiał wykonać szereg prac. Całość podzielono na dwie części: budowlaną i sanitarną. W ramach tej pierwszej zaplanowano m.in. wymianę tynków zewnętrznych na renowacyjne, malowanie klatki schodowej, wymianę obróbek gzymsów pośrednich i parapetów okiennych, podwyższenie balustrad balkonowych do 1,1 m., remont prześwitu bramowego i posadzki, wykonanie izolacji fundamentów, wymianę okienek piwnicznych.

Natomiast w drugiej części budynek zostanie wyposażony w instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Ponadto zostanie zamontowany węzeł cieplny i wykonany remont pomieszczenia na jego potrzeby. Koszt inwestycji to ponad 300 tys.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.