Kiedy przebudowa Przejazdowej?

Pruszków

Zgodnie z zapowiedziami władz miasta, trwają przygotowania do remontu ul. Przejazdowej w Pruszkowie. Rozpisano właśnie przetarg na przebudowę fragmentu między ulicami Południową i Promyka.

Przejazdowa to jedna z ważniejszych nitek komunikacyjnych w mieście. Razem z ulicami Przyszłości, 36. P. P. Legii Akademickiej i Żbikowską stanowi „małą obwodnicę” Pruszkowa. Jej najbardziej zniszczonym odcinkiem jest właśnie fragment od Południowej do Promyka. Ale to w ciągu kilku miesięcy ma się zmienić.  

Jaki zakres prac przewidziano w przetargu? Szeroki. Chodzi o przebudowę nawierzchni ulicy łącznie ze skrzyżowaniem ul. Przejazdowej i Promyka, gdzie pojawi się rondo. Wykonane zostanie odwodnienie, oświetlenie drogowe i przebudowa sieci elektroenergetycznej. Powstanie kanał technologiczny, modyfikacja czeka kanalizację telekomunikacyjną. W ramach przedsięwzięcia konieczna będzie wycinka aż 280 drzew.

W czasie przebudowy konieczne będzie wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Ale tę poznamy dopiero po rozstrzygnięciu przetargu, bo jej przygotowanie należy do zwycięzcy postępowania.

Na oferty firm zainteresowanych zadaniem urząd miasta w Pruszkowie czeka do 3 marca. Całość ma być gotowa w ciągu 7 miesięcy od podpisania umowy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.