Kiedy powstanie MRM w Pruszkowie?

Pruszków

Pracę nad założeniami do statutu Młodzieżowej Rady Miasta Pruszkowa zostały zakończone. Wydaje się, że powołanie młodzieżówki to tylko kwestia czasu.

O powstaniu tego młodzieżowego gremium w Pruszkowie pisaliśmy niejednokrotnie. Przypomnijmy. W ubiegłym roku radni powołali komisję, której zadaniem było utworzenie tzw. młodzieżówki. Inicjatywa ta bardzo spodobała się samym zainteresowanym. 19 lutego tego roku odbyło się posiedzenie komisji, na którym pojawili się przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy w Piasecznie. Młodzi mieszkańcy Pruszkowa entuzjastycznie przyjęli prezentację kolegów i od razu wzięli się do pracy. Jeszcze tego samego dnia złożyli wniosek o utworzenie podobnej rady w swoim mieście.

Co obecnie dzieje się w tej sprawie? – Weszliśmy w proces ostatecznego przygotowywania dokumentów, ponieważ zakończyliśmy prace nad założeniami do statutu. Następnie będziemy musieli złożyć je do prezydenta z prośbą o wydanie opinii dotyczącej tych dokumentów. Jeżeli opinia będzie pozytywna będziemy mogli złożyć wniosek z projektem uchwały o powołanie rady – mówi Anna Hejnowicz, radna Pruszkowa i inicjatorka MRM. – Właściwie do utworzenia młodzieżówki pozostały już formalności – dodaje.

Są duże szanse, że wszystkie dokumenty zostaną przedłożone na sesji Rady Miasta, która odbędzie się 30 czerwca. – Jeżeli nie będzie dużych błędów, które będą wymagały ponownych konsultacji, to powinniśmy się w tym terminie zmieścić. Jeżeli tak się stanie, to wybory w szkołach odbyłyby się na przełomie października i listopada – zaznacza Hejnowicz.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.