Kiedy otworzą miejskie baseny?

Region

Rządowy plan otwarcia odmrażania gospodarki zakłada wznowienie działalności branży fitness od 6 czerwca. Tego samego dnia swoją działalność będą mogły wznowić baseny. Jak wyglądają przygotowania do otwarcia pływalni w regionie?

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny przedstawił zalecenia dotyczące warunków korzystania z pływalni i podobnych obiektów rekreacyjnych w czasie pandemii. Według nich woda w basenach jest bezpieczna. Zaleca się jedynie ograniczenie liczby osób jednocześnie przebywających w obiekcie, przestrzeganie zasad utrzymywania dystansu społecznego oraz ścisłe stosowanie zasad higieny.

Grodziski basen „Wodnik 2000” otworzy się 6 czerwca. Na płycie głównej basenu będzie mogło przebywać od 47 do 55 osób. Wyłączone z użytkowania będą sauny i strefa relaksu, z jaccuzi będzie można korzystać pojedynczo, chyba, że dana grupa to osoby wspólnie mieszkające. Na jednym torze do pływania będą mogły przebywać 4 osoby.

Niestety nie wiemy kiedy otworzy się pruszkowski basen „Kapry”. – Dziś (środa 3 czerwca) będziemy ustalać szczegółowy plan otwarcia z prezydentem Pawłem Makuchem i wkrótce poinformujemy o tym mieszkańców Pruszkowa – powiedziała Patrycja Relska, dyrektor miejskiej pływalni „Kapry”.

Nieco dłużej trzeba będzie poczekać na otwarcie raszyńskiej pływalni. Dyrekcja basenu w Raszynie wykorzystała czas epidemii na wykonanie prac realizowanych w przerwie technologicznej. Plany otwarcia pływalni pokrzyżowały zawory, które należy zamontować, by móc napuścić wodę do basenów. Te zostały już zamówione, ale nadal nie dotarły do pływalni. – Czekamy tylko na ten element. Planujemy otworzyć basen na przełomie czerwca i lipca. Warto tu zaznaczyć, że w wakacje nie będziemy już musieli robić kolejnej przerwy technologicznej – mówi nam Marcin Borsuk, zastępca dyrektora ds. promocji i rozwoju sportu w Centrum Sportu Raszyn.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Kiedy otworzą miejskie baseny?”

  1. Kasia pisze:

    Czyli co, wejdzie 50 osób a pływać będzie mogło ok 24 licząc 6 torów? a co z resztą?

    • Jfjff pisze:

      To co zwykle, moczenie dupki na rekreacyjnym, i Suszenie włosów pół godziny u cudnych 6 letnich miss

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły