Kiedy nowe biletomaty? Zgłosiły się trzy firmy

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa otworzyła oferty w przetargu na sprzedaż biletów w biletomatach na swoim szlaku. Zgłosiły się trzy firmy. Co ciekawe, nie ma wśród nich dotychczasowego operatora maszyn, czyli Mennicy.

Gdyby zapytać pasażerów WKD z jakimi określeniami kojarzą im się biletomaty na przystankach WKD, wśród pierwszych trzech musiałyby się znaleźć słowa „awaryjne”, „wadliwe”, „nieobliczalne”. Od wielu miesięcy podróżni skarżą się, że maszyny nie działają poprawnie, nie wydają biletów lub reszty, nieoczekiwanie zmieniają język operacyjny czy po prostu nie reagują na żadne z poleceń.

Sytuacja powinna poprawić się po wejściu nowego operatora biletomatów. Na początku września WKD ogłosiła przetarg w tej sprawie. Zapisano w nim dostawę i montaż 30 nowych maszyn, możliwość dokonywania w nich płatności gotówką i kartą, bieżącą konserwację, obsługę, aktualizację oprogramowania, dostarczanie gotówki do wydawania reszty oraz języki operacyjne: polski, angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński. Umowa ma zostać zawarta na cztery lata.

Swoje oferty zgłosiły trzy firmy. Wszystkie mieszczą się w możliwościach finansowych przewoźnika i przewidują instalację nowych maszyn w ciągu czterech miesięcy od podpisania umowy. Zaproponowane ceny wahają się od 3,6 do 4 mln zł. Jest więc w czym wybierać. Teraz oferty czeka weryfikacja formalna. Jeśli nie pojawią się nieprzewidziane okoliczności, nowego operatora biletomatów poznamy w ciągu najbliższych tygodni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Kiedy nowe biletomaty? Zgłosiły się trzy firmy”

 1. bileter pisze:

  Kiedy będzie w końcu wspólny bilet na II strefę? Dlaczego WKD mnie wciąż okrada – mam kartę miejską ZTM, jeżdżę poza Opacz, muszę kupić bilet np. od Michałowic, który jest ważny przez 20 min, a więc do Śródmieścia. Czyli od Opaczy do Śródmieścia mam dwa bilety, w więc płacę podwójnie. Czy to nie jest okradanie? Znowu pojawiły się te obleśne hordy kanarów, latają jak w amoku, a z lenistwa krążą ciągle na trasie Opacz – Reguły. reszty trasy nie pilnują?

 2. Wolfie older pisze:

  Kiedy przetarg na wymianę niebieskich wiecznie psujących się tablic???

 3. Gajowy Bul pisze:

  Wagony „wukade” ergonomiczna porażka. Początek XX wieku.

 4. edek pisze:

  ukraiński ?

 5. Wiosek pisze:

  Ile razy zostaliście OKRADZENI przez biletomat na WKD Tworki? Poszkodowanych są tysiące.

 6. mk79 pisze:

  Alleluyah!
  Mennica dostarczyła taki łzom, że nie da się tego opisać używając wyłącznie cenzuralnych słów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły