Kiedy bilet metropolitalny kupimy w Pruszkowie?

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa od ponad roku mogą korzystać z biletu metropolitalnego, a od ponad trzech miesięcy z najwyższego progu dopłat w ramach programu „Warszawa+”. Nie mogą jednak tego biletu doładować i aktywować na miejscu. Kiedy ta sytuacja się zmieni?

Z prośbą o interwencję w tej sprawie zwrócili się do naszej redakcji czytelnicy. Część z nich dopominała się o możliwość naładowania biletu metropolitalnego na terenie Pruszkowa, część zadowoliłaby się choć możliwością stacjonarnej aktywacji biletu. Dziś, wsiadając w Pruszkowie do pociągu z naładowanym, ale nieaktywowanym biletem należy karnet „uruchomić” w kasownikach SKM lub u konduktora Kolei Mazowieckich. Nie można tego zrobić na stacji. W Pruszkowie nie naładujemy również samego biletu. W tym celu musimy wybrać się do jednego z Punktów Obsługi Pasażera w Warszawie.

O utworzenie takiej możliwości zapytaliśmy ZTM. – Zarząd Transportu Miejskiego we współpracy z gminą której mieszkańcy korzystają z Biletów Metropolitalnych może otworzyć w gminie Punkt Obsługi Pasażerów. Taki punkt działa np. w Legionowie – odpowiedział nam Tomasz Kunert, rzecznik prasowy ZTM.

Czyli konieczna jest tu inicjatywa lokalnych władz. Z pytaniem o jej podjęcie zwróciliśmy się do prezydenta Pawła Makucha. – Sugestie na ten temat płynęły do ZTM, temat był poruszany także w trakcie negocjacji dotyczących uruchomienia autobusu do Warszawy. Jest to kwestia otwarta. Wszystko wiąże się z warunkami finansowymi, ZTM ma swoje oczekiwania w tym zakresie. Póki co nie możemy mówić o deklaracjach czy terminach, bo jest na to za wcześnie – wyjaśnia pruszkowski włodarz.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Kiedy bilet metropolitalny kupimy w Pruszkowie?”

 1. alex pisze:

  na dworcu pkp powinien być kasownik biletów i możliwość podładowania biletu metropolitalnego! A nie, kupię dobowy i nie mogę jechać pociągiem, bo bilet nieskasowany – tylko szukać konduktora trzeba żeby napisał godzinę skasowania długopisem… zaścianek 🙁

 2. Bydgoszcz pisze:

  ZTM , ZTM i Ponownie ZTM to jest Warszawska firma dotowana w 70% z podatków warszawiaków. Kiedy wy wreszcie zrozumiecie że Stolica nie jest wami zainteresowana bo takich jak wy są w kraju miliony.
  Kiedy pruszków zrobi coś dla swoich podatników i zorganizuje transport we własnym zakresie do Stolicy za wasze pieniądze ?
  NIGDY ! bo priorytetem jest wysłać do Warszawy po podatki a w zamian pieścić mauzoleum przy zniczu !!!!!!!!!!!!!

 3. Anonim pisze:

  Dlaczego pomija się bilety jednorazowe? Nie każdy jeździ codziennie, a w roku przejazdów do Warszawy zwyczajnie się nazbiera.

 4. Anonim pisze:

  Kiedyś był kasownik na stacji PKP, teraz nie ma. Kiedyś można było zapłacić banknotem 20zł za bilet w automacie, teraz tylko karta albo tylko gotówka. Kolej ma w nosie pasażerów.

  • dsdas pisze:

   a kto normalny używa gotówki w 2019? Masz karty, blik, nfc, aplikacje, google pay

   • Anonim pisze:

    Żarty sobie robisz? Gotówka jest wygodniejsza. Wielu starszych ludzi nie używa kart i smartfonów.

    • X pisze:

     Wygodniejsza na pewno nie jest. Kartą robisz pyk i gotowe. Gotówkę musisz odliczać, mieć przy sobie dobra ilość, liczyć resztę, chodzić do bankomatu żeby wyjąć itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły