Kiedy będzie przejezdne brwinowskie rondo?

Brwinów

Wszystko wskazuje na to, że rondo u zbiegu ul. Biskupickiej, Piłsudskiego i Armii Krajowej w Brwinowie będzie przejezdne na początku przyszłego tygodnia.

Na początku listopada informowaliśmy w tym artykule, że Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich chce uruchomić brwinowskie rondo w połowie miesiąca. Jednak było to uzależnione w dużym stopniu od pogody, a niestety w ostatnich dniach występowały opady deszczu.

Prace nadal trwają, ale są już na takim etapie, że ruch przez rondo powinien być możliwy już na początku przyszłego tygodnia. – Wykonawca wymalował oznakowanie poziome, pojawiły się też znaki pionowe. Jedyne co teraz zostanie do zrobienia to ogrodzenie plebani. Będą jeszcze trwały prace związane z krótkim odcinkiem chodnika. Nie będzie to jednak miało wpływu na ruch kołowy. Na początku przyszłego tygodnia planowane jest „puszczenie” samochodów przez rondo – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Prace związane z chodnikiem, na fragmencie przy markecie Dino, potrwają do 15 grudnia. To dlatego, że rozpoczną się dopiero na początku przyszłego miesiąca, po dostawie i uruchomieniu przez PGE nowego kontenerowego transformatora i demontażu transformatora tymczasowego. Po przebudowie transformatora wykonawca ronda dokończy odcinek chodnika w tym miejscu.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 17

17 odpowiedzi na “Kiedy będzie przejezdne brwinowskie rondo?”

 1. Brwinowianin pisze:

  TO RONDO TO ZBAWIENIE !

 2. Mieszkaniec pisze:

  Zgadzam się z komentarzem słoiki niech jadą do siebie a nie nagle wszyscy przeciwko tej inwestycji ,tam była tragedia z wyjazdem z każdej strony trochę to trwało ale na szczęście już na dniach będzie ok. Co do tunelu obstawiam i się OBAWIAM że jak za kilka miesięcy skończą to wezmą się za drugą stronę 🙂

 3. daz pisze:

  A tunel podobno 6 marca, bo wykonawca kończy pracę ze względu na mrozy XDDDDDDD

 4. Matołusz pisze:

  A kiedy tunel? prace rozpoczęły się 6 sierpnia.

 5. major bień pisze:

  i stało się, rondo zostanie oddane wcześniej niż tunel …. a swoją drogą wiadomo coś na temat przejazdu pod torami ???

 6. lili pisze:

  A w Pge szybciej nie da się? Opózniają inwestycję o miesiąc…

 7. Anonim pisze:

  Skandal to mało powiedziane. Nie dość, że rondo jest tam niepotrzebne to inwestycja trawa już chyba czwarty miesiąc. Bałagan komunikacyjny w mieście jest nie do zaakceptowania.

  • Calm pisze:

   SKANDAL! Ja tego tak nie zostawię! Sprawa trafi do kierownika skandali!!!

  • Adam pisze:

   Niepotrzebny to jest Twój komentarz. Albo nigdy tamtędy nie jeździłeś, albo tylko ul. Biskupicką. Trzeba było spróbować włączyć się do ruchu z Armii Krajowej lub Piłsudskiego szczególnie skrecajac w lewo rano lub popołudniu. Nie dało się. Zawsze trzeba było wymuszać pierwszeństwo lub liczyć na łaskę innych kierowców. Pozostaje jeszcze kwestia pieszych – przy takim napięciu kierowców na tym skrzyżowaniu jak już im udało się włączyć do ruchu często zapominali o przejściu dla pieszych, z którego najczęściej korzystały dzieci.

  • Brwinowianka pisze:

   Coraz więcej tych niepotrzebnych inwestycji, łatwo się domyślić o co chodzi…

  • Marek pisze:

   Weź koło i pierdolnij się w czoło

  • antyanonim pisze:

   Jeśli nie odpowiada to serdecznie zachęcam do opuszczenia miasta i powrót do swoich rodzicielskich posiadłości.

  • parzniewianin pisze:

   Spróbuj miszczu przejachać tam bez stresu około godz,-15-16.Pewnie jesteś z tych którym wszystko czego ty nie wymyślisz przeszkadza. Wyprowadż się do lasu tam sie dowartościujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły