Kasjerka zabrała cudzą kartę i płaciła nią za zakupy

Pruszków

Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali 52-letnią kobietę, która znalazła kartę płatniczą i kilka razy zapłaciła nią za zakupy. Teraz grozi jej kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy otrzymali zawiadomienie o kradzieży karty do bankomatu. Według poszkodowanej ktoś dokonał kilku transakcji przy użyciu karty. A kobieta w ten sposób straciła kilkaset złotych.

Policjanci szybko ustalili jak doszło do przestępstwa. Pokrzywdzona zrobiła zakupy w jednym z pruszkowskich sklepów. Po zapłaceniu rachunku zapomniała zabrać karty płatniczej. Wykorzystała to 52-letnia kasjerka.

Funkcjonariusze pojawili się w sklepie i zatrzymali 52-latkę Kobieta wyjaśniła, że zabrała kartę klientki i kilka razy zapłaciła nią zbliżeniowo za zakupy. Po wszystkim wyrzuciła kartę do kosza.

Śledczy na podstawie zebranych dowodów postawili zatrzymanej aż 10 zarzutów. Teraz 52-letniej kasjerce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 22

22 odpowiedzi na “Kasjerka zabrała cudzą kartę i płaciła nią za zakupy”

 1. Płyn OdJanuszający pisze:

  Jak kasjerka to już dno i wodorosty, jakby to był ktoś z „wyższej półki” to miałby szansę na uniewinnienie, nawet pewnego rodzaju społeczne uznanie, usprawiedliwienie. Nie staję tym samym po stronie pani kasjerki i nie pochwalam jej czynu. Wręcz uważam, iż zasługuje on na naganę. Jednakże chciałbym zwrócić uwagę na parę faktów. Po pierwsze, kasjerzy w sklepach zarabiają tyle, jakby ktoś dał im w twarz, a wielu z nich jest w pewnym sensie zmuszonych pracować w tym zawodzie nie z powodu wykształcenia i kompetencji, lecz sytuacji życiowej wymagającej natychmiastowego podjęcia pracy. Ludzie ci wykonują odpowiedzialne zadanie, pracując przecież z pieniędzmi, także waszymi. Wielokrotnie na sklepach zdarza się znaleźć kartę, portfel. Dla niektórych osób może to stanowić pokusę nie do odparcia, szczególnie z uwagi na wspomnianą sytuację życiową. Tymczasem kasty pasożytnicze na czele korpo zamiast zadbać o szeregowych pracowników doją z nich ile się da. Przecież to za ich pracę mają takie wygodne życie.
  Po drugie spora część społeczeństwa do osób pracujących w sklepie podchodzi trochę jak do trędowatych; narodził się stereotyp niedouczonego kasjera – troglodyty, kosztem którego można sobie podwyższyć samoocenę robiąc zakupy. Ci ludzie za swoją odpowiedzialną pracę są niejednokrotnie wręcz obrażani. Postój jeden z drugim za kasą 8 a czasem 12 godzin to zobaczymy, czy następnym razem będziesz obrażać ciężko pracujących ludzi w ich miejscu pracy, żeby poprawić własny buraczano-cebulowy wizerunek. Tak rodzi się frustracja. Tak gaśnie poczucie wewnętrznej odpowiedzialności. W ten sposób pojęcie uczciwości ulega redefinicji w wewnętrznej sferze aksjonormatywnej jednostki. Poza tym „klienci” sklepów nie mają jakichś skonkretyzowanych poglądów politycznych, łączy ich co innego. Pycha, roszczeniowość i egoizm. I wierzcie, nie piszę teraz o niczym więcej jak szacunek do drugiej osoby. Wynikający z szacunku do samego siebie.
  Reasumując: wyższe zarobki i lepsze warunki pracy dla osób mających do czynienia z pieniędzmi, większa świadomość i kultura osobista wśród klientów sklepów. Wszystko razem zdziała cuda 🙂

 2. Ula pisze:

  Racja! Cienkie bolki bo za co się nie wzięli to spie…li. Jedno co im wychodziło to skubanie narodu. Fajnie że już nigdy nie wrócą.

 3. KO to DNO pisze:

  No cóż wzięła przykład z partii która rządziła 4 lata temu… tam sami tacy.

 4. matylda pisze:

  gdyby była sędziną to płacząc przed sądem uzyskałaby uniewinnienie , a my biedne żuczki z dolnej kasty musimy cierpieć

 5. Wolfie starszy pisze:

  Podać nazwę sklepu. Nie chcemy robić zakupów u złodziei!!!

  • anon pisze:

   jaki down XDDD

  • Xiao7 pisze:

   Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. To że jedna osoba tak zrobiła nie oznacza że wszyscy pracownicy są złodziejami. Trzeba mieć nierówno pod sufitem by wyskakiwać jak filip z konopi z takimi oskarżeniami. Jeśli już kogoś kogoś oskarżasz to zgłoś to do Prokuratury.

   I jeszcze jedno, wypowiadaj się w swoim imieniu a nie za innych. Użycie zwrotu „Nie chcemy” jest mocno nie na miejscu,. No chyba że chcesz brać odpowiedzialność za czyny innych jeśli ich namówisz do agresji przeciw pracownikom sklepu.

   • Wolfie older pisze:

    Nie piernicz bo jestem pewien że gdyby napisali że jest to w konkretnym sklepie, w konkretnym miejscu to masa ludzi przestalaby tam chodzić, z tobą na czele hipokryto!

 6. Maks pisze:

  Wy jesteście normalni?

 7. Warek pisze:

  Typowy wyborca PO

 8. DD pisze:

  Pewnie zwolenniczka k o
  Roztargniona była.

 9. Seba pisze:

  20 lat byloby w sam raz !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły