Karnawał oszustów w Milanówku

Milanówek

Przestępcy wykorzystują epidemię koronawirusa, aby dostać się do domu starszych osób. Oszuści podają się za pracowników Stacji Sanitarno – Epidemiologicznych.

Pomysłowość przestępców nie zna granic. Oszuści uwielbiają wszelkiego rodzaju przebieranki. Ich kreacje zmieniają się niczym wygląd kameleona. Zazwyczaj byli wnukami, dziećmi i znajomymi dzieci, które potrzebują pilnej pomocy finansowej. Wielu oszustów podawało się za policjantów, którzy ostrzegali przed kradzieżą w banku i prosili o „depozyt pieniężny”, pracowników banków a nawet komorników.

Oszuści chętnie korzystają z dobroduszności starszych osób. Przestępcy nie mają jednak skrupułów odbierać seniorom majątku, który gromadzili przez całe życie. Starsi ludzie, którzy są samotni często padają ofiarami perfidnych ludzi. Z tego również względu warto uświadomić seniorów, że nie warto wpuszczać zamaskowanych przestępców, a tym bardziej powierzać im jakiekolwiek kosztowności.

Starsi milanowianie padają ofiarami oszustów podających się za pracowników sanepidu z Warszawy. Przestępcy umawiają się telefonicznie w celu przeprowadzenia testu na koronawirusa (SARS CoV -2), a następnie składają wizytę seniorom.

– Docierają do nas informacje od mieszkańców Milanówka o aktywności oszustów metodą ,,bezpłatne testy na Covid-19”. Osoby te podszywają się pod pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych (Sanepidu) z Warszawy przeprowadzających bezpłatne testy na koronawirusa (Covid-19). Dzwonią na numery stacjonarne i chcą się umówić na test w domu starszych osób – informuje Krystyna Kott, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Milanówku. – Stacje sanitarno-epidemiologiczne nie przeprowadzają dobrowolnych testów na COVID w domu – dodaje.

W przypadku, gdy ktoś nieznajomy próbuje umówić się z seniorem w celu złożenia u niego wizyty należy niezwłocznie skontaktować się z policją dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Karnawał oszustów w Milanówku”

  1. paca pisze:

    To są biznesmeni którzy znaleźli niszę biznesową. Państwo abdykowało, sanepid nie istnieje. Zamiast ciepłych posadek i łapówek za pozwolenia dla sklepików nagle tyranie, nerwówa i obelgi. Kamieni kupa jest właśnie teraz. Przyjaciele królika Łukasza zarobili na zarazie miliony a teraz żałujecie drobniaków szmondakom ?

  2. AvP pisze:

    Jakim człowiekiem trzeba być aby okrasc człowieka w podeszłym wieku. Normalnie ręce opadają.

  3. robot pisze:

    Sebiksy z kotwicami na bluzach. Patryjoci. A ich kumple w policji nie mają czasu. Wyrabiają nadgodziny lejąc licealistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły