Karateka z Grodziska rusza na mistrzostwa

Grodzisk Maz.

Mistrzostwa Europy w karate shinkyokushin odbędą się w maju w Tbilisi. Polskę będzie reprezentował Dominik Parol, który trenuje w zespole UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki.

W maju Parol będzie miał okazję sprawdzić się w gronie najlepszych karateków ze Starego Kontynentu. Zawodnik z Grodziska znalazł się w kadrze na mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 13-14 maja w Tbilisi. Inny scenariusz nie był brany pod uwagę. Parol to obecnie najlepszy karateka w zestawieniu kategorii 70kg Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai.

Niewykluczone, że w Tbilisi zaprezentuje się również Radosław Parol. Dominik jest już pewny startu na mistrzowskiej imprezie, a jego brat walczy o kwalifikację. Nie udało mu się jej zdobyć podczas mistrzostw Polski shinkyokushin we Wrocławiu. Radosław Parol zajął 3. miejsce. Awans na mistrzostwa Europy zapewnili sobie zwycięzcy poszczególnych kategorii wagowych.

Dominik Parol po raz trzeci uda się na mistrzostwa Europy. W poprzednim roku podczas startu w Warszawie został zdyskwalifikowany w walce z zawodnikiem z Austrii. Z kolei Radosław Parol odpadł w trzeciej rundzie. Teraz wszyscy liczą, że będzie lepiej. Czas, aby Dominik Parol do tytułu mistrza Europy juniorów wywalczonego w Antwerpii dołożył sukces na imprezie seniorskiej. Na krajowym podwórku gromi kolejnych rywali. W wielu startach międzynarodowych również pokazał, że stać go na wiele.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.