Kąpielisko na Stawach znów otwarte

Grodzisk Maz.

Można się kąpać na Stawach Walczewskiego w Grodzisku Mazowieckim. Sanepid stwierdził, że woda na terenie kąpieliska nadaje się do użytkowania.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grodzisku Mazowieckim 14 sierpnia wydał decyzję stwierdzającą, że woda na grodziskich Stawach jest niezdatna do kąpieli. Ponadto wprowadzono tymczasowy zakaz użytkowania kąpieliska do czasu ustąpienia nadmiernego zakwitu sinic.

Wczoraj kąpielisko ponownie zostało otwarte. – W dniu 17.08.2018 r. na podstawie wizualnej oceny jakości wody nie stwierdzono zakwitu sinic ani obecności innych zanieczyszczeń w wodzie – czytamy w oświadczeniu sanepidu.

Sanepid wygasił poprzednią decyzję o zakazie kąpieli. Jednak mimo wszystko ostrzega, że w przypadku ponownego pojawiania się nadmiernego zakwitu sinic grodziski OSiR powinien wprowadzić zakaz kąpieli.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.