Kandydaci do sejmu i senatu debatowali w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim w czwartkowy wieczór zmieniło się w arenę gorącej wyborczej debaty kandydatów do sejmu i senatu z naszego okręgu. Każdy z nich odpowiedział m.in. na pytanie czym chce zająć się parlamencie.

Grodziską debatę zorganizowało Porozumienie Młodzieży Demokratycznej. Przy wypełnionej po brzegi sali na pytania odpowiadali kandydaci do sejmu: Jan Szyszko z PiS, Maciej Lasek z Koalicji Obywatelskiej, Julia Zimmermann z Lewicy, Jakub Stefaniak z z PSL i Michał Wawer z Konfederacji.

Okazję do wymiany argumentów mieli także starający się o mandat senatora Konstanty Radziwiłł z PiS i Michał Kamiński, który jest wspólnym kandydatem opozycji.

Czy zatem uczestnicy debaty chcieliby zająć się w parlamencie? Michał Kamiński wskazał na politykę zagraniczną ze szczególnym naciskiem na kierunek wschodni oraz kulturę i środki masowego przekazu. Dla Konstantego Radziwiłła najważniejszym obszarem ma być zdrowie, w tym postulat objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym wszystkich zatrudnionych, bez względu na formę umowy. Drugim obszarem są sprawy rodziny, ich wsparcia materialnego i obrony przed „inwazją różnego rodzaju pomysłów w zakresie inżynierii społecznej”.

Na podobne pytanie odpowiadali kandydaci na posłów. Maciek Lasek mówił o bezpieczeństwie w transporcie i w służbie zdrowia. Jan Szyszko wskazał na potrzebę ochrony zasobów przyrodniczych, które powinny stymulować rozwój gospodarczy. Drugi obszar to bezpieczeństwo energetyczne. Trzeci, wymieniony przez kandydata PiS, to polska wieś, polskie produkty i wolność od GMO. Na koniec były minister środowiska wymienił polski honor i rodzinę „od poczęcia do naturalnej śmierci”.

Michał Wawer, kandydat Konfederacji, mówił o reformie wymiaru sprawiedliwości, skróceniu terminów i odpolitycznieniu. Kolejna kwestia to rozliczenie afer. Julia Zimmermann zapewniła o tym, że zajmie się obszarem nauki i transportem publicznym, aby zagwarantować mieszkańcom dostęp do usług publicznych. Jakub Stefaniak zadeklarował realizację programu swojej partii czyli m.in. głosowanie za emeryturami bez podatku, dobrowolnym ZUSem dla przedsiębiorców i zerowym VATem na żywość ekologiczną. Chciałby zająć sę także kulturą i przywróceniem obywatelom mediów publicznych.

Kolejna okazja aby na żywo posłuchać co mają do powiedzenia kandydaci do sejmu z naszego okręgu już w niedzielę w Pruszkowie. Debata odbędzie się o godz. 18.00 w Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Hubala.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Kandydaci do sejmu i senatu debatowali w Grodzisku”

 1. paca pisze:

  Przytoczył pół zdania wyrwanego nie wiadomo z czego i zarzuca mi że nie rozumiem. Ja pisiorskich instrukcji nie czytuję.

 2. paca pisze:

  Hrabia już w zdrowiu mieszał więc lepiej niech się trzyma teraz z daleka. Szyszka mówi o ochronie przyrody to jakby Trynkiewicz prawił o wychowaniu przedszkolnym.

 3. Wyborca pisze:

  „Jan Szyszko wskazał na potrzebę ochrony zasobów przyrodniczych (…)” Ten to ma poczucie humoru… :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły