Kampinoska w Brwinowie gotowa

Brwinów

Gmina Brwinów regularnie inwestuje w infrastrukturę drogową. W 2020 r. zakończył się trwający ponad rok remont ul. Kampinoskiej. Zadanie pochłonęło aż 2 mln zł, z czego 1,5 mln pochodziło z dotacji.

Prace na ul. Kampinoskiej rozpoczęły w 2019 r. i były prowadzone etapami. Pod koniec 2019 r. gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości prawie 1 mln zł. Rok 2020 zakończył się dobrą wiadomością o zwiększeniu dofinansowania o kolejne 500 tys. zł

Roboty były prowadzone etapami. W 2019 r. ulica Kampinoska została przebudowana na odcinku ok. 530 m, od ul. Piłsudskiego do ul. Jasnej. Wykonawcą prac była firma Robokop. Wówczas została zbudowana jezdnia bitumiczna, chodnik z kostki betonowej po zachodniej stronie dojścia do posesji. Po stronie wschodniej przebudowano wszystkie zjazdy na posesje, a ich nawierzchnię wykonano z kostki betonowej. Powstało skrzyżowanie wyniesione z ul. Mickiewicza. Przy ul. Słowackiego i przy ul. Kwiatowej powstały wyniesione przejścia dla pieszych.

W ubiegłym roku firma Fal-Bruk wykonała drugi odcinek ul. Kampinoskiej o długości 233 m – od ul. Jasnej do końca. Do ul. Klonowej powstała jezdnia z nawierzchni bitumicznej, a od ul. Klonowej do końca – jezdnia z kostki betonowej. Na końcu powstał prostokątny plac do zawracania. Dla poprawy bezpieczeństwa pieszych, rowerzystów i kierowców po stronie wschodniej został wybudowany chodnik, a skrzyżowanie ulicy Klonowej i Kampinoskiej wykonano jako wyniesione. Pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z zatwierdzonym projektem stałej organizacji ruchu. W ramach organizacji ruchu na odcinku od ul. Klonowej do końca powstała strefa zamieszkania w strefie tej wybudowano miejsca postojowe z ekokraty parkingowej wypełnionej kruszywem kamiennym.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniósł ok. 2,1 mln zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Kampinoska w Brwinowie gotowa”

 1. Pan Marek pisze:

  Zamiast cieszyć się z nowo wybudowanej drogi , marudzicie jak stare baby ! Marudersom zawsze coś nie pasuje . A że coś robią , a że nic nie robią . A że rano ,a że wieczorem . Doceniajcie to co macie,inni mają zdecydowanie gorzej,

 2. SmutnaPrawda pisze:

  ta PIS dał…. z naszych podatków dał….

  • Brwinowianin pisze:

   Smutny@_na tym polega uczciwa praworządność, a nie okradanie Polaki jak było za czasów PO-KO

 3. KomsomolskajaPrawda pisze:

  tylko dlaczego nie napisano jednego ISTOTNEGO SZCZEGÓŁU, mianowicie że gmina dostała dofinansowanie z programu rządowego Prawa i Sprawiedliwości . Gdyby to było dofinansowanie z Unii Europejskiej to wtedy zawsze podają takie informacje ! TO NIEUCZCIWE ! Niech wyborcy zobaczą różnicę w rządzeniu krajem !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły