Kamienica przy Mazurskiej przejdzie remont

Piastów

1 lutego 2021 r. w kamienicy przy ul. Mazurskiej 33 w Piastowie wybuchł pożar. Ogień objął poddasze. Teraz budynek przejdzie przebudowę.

Podczas pożaru spłonęło poddasze trzykondygnacyjnej kamienicy. Ewakuowanych było 7 osób, w tym dwoje dzieci, jedna osoba w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

Ponad rok po pożarze, 26 maja piastowski urząd ogłosił przetarg na przebudowę kamienicy przy ul. Mazurskiej 33. Modernizacja ma na celu wyremontowanie i odtworzenie budynku.

Do zadań wykonawcy będzie należało przeprowadzenie robót rozbiórkowych, wykonanie izolacji termicznej, przeciwwilgociowej, przeciwwodnej. W planach jest odtworzenie układu ścian i murów, zamontowanie nowej stolarki okiennej i drzwiowej. Zaplanowano również odtworzenie instalacji elektrycznej i sanitarnej. Na zewnątrz przewidziano położenie nowego tynku, a na dachu – blachy.

Na przesłanie ofert wykonawcy mają czas do 17 czerwca. Remont kamienicy powinien trwać do 5 miesięcy od daty podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.