Kamery działają , ale… nie wszystkie

Grodzisk Maz.

Po kilku tygodniach od zamontowania kamer przed tunelem w Grodzisku Mazowieckim wreszcie zaczęły działać. Niestety nie wszystkie spisują się tak jak powinny. Szczegóły w artykule.

W połowie sierpnia przed grodziskim tunelem w ciągu ul. Bałtyckiej zainstalowano kamery. Jednak urządzenia przez kilka tygodni tylko wisiały na słupach jak zwykłe atrapy. To dlatego, że podłączenie ich do głównego systemu monitoringu miejskiego sprawiało trudności. Obecnie kamery już działają, ale nie do końca…

Problem sprawia słaby sygnał radiowy dwóch z czterech zainstalowanych kamer, przez co ich prawidłowe działanie jest niemożliwe. – Po pierwsze trzeba zacząć od tego, że PKP obiecało nam zainstalowanie światłowodów, którymi miałyby być podłączone te kamery. Niestety nie wywiązali się do dziś z tych zapewnień. Dlatego postanowiliśmy nie czekać dłużej i podłączyć je drogą radiową. Dwie sztuki od strony Łąk funkcjonują normalnie, zaś z dwie kolejne od strony centrum miasta sprawiają pewne problemy. Mimo niedalekiej odległości odbiorników mamy zakłócenia w sygnale radiowym – wyjaśnia Piotr Tyniec z grodziskiego magistratu.

Jak długo będzie trwało rozwiązanie tego problemu? – Jutro będziemy próbowali zastosować inną możliwość podłączenia urządzeń. Jak na razie dwie z kamer, które sprawiają problemy raz działają, a raz nie. Na przykład gdy przejeżdża pociąg zrywa nam sygnał radiowy. Dlatego szukamy innego rozwiązania niż radiowe – podkreśla Tyniec.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.