Już za chwilę zawyją syreny. To tylko ćwiczenia

Pruszków

Dziś o godz. 9.00 w Pruszkowie na chwilę zrobi się bardzo głośno. Winne temu będą syreny alarmowe. Ale od razu uspokajamy, to jedynie test urządzeń.

W związku z zarządzeniem wojewody mazowieckiego z dnia 23 maja tego roku odbędą się ćwiczenia nazwą: „Renegade/ Sarex 17/I”. Podczas ćwiczeń sprawdzony zostanie system alarmowania i ostrzegania ludności o zagrożeniach z powietrza.

Kiedy dokładnie odbędzie się trening wojewódzkiego Systemu Wykrywania i Alarmowania? We wtorek, czyli dziś w godz. 9-13. Będzie to trzyminutowe modulowane wycie syreny, którego odwołanie nastąpi poprzez trzyminutowy dźwięk ciągły. 

Urządzenia alarmowe załączane są w sytuacjach wyjątkowego zagrożenia, ale konieczna jest też kontrola ich prawidłowego działania. Dlatego też raz w roku należy sprawdzać czy urządzenia działają poprawnie. Zatem nie ma powodów do obaw, warto w tym czasie po prostu zachować spokój.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.