Już nie tylko „na wnuczka”. Oszuści grasują w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Oszuści „polujący” na starsze osoby znów w akcji. Podając się za kurierów lub policjantów dzwonią do seniorów z Grodziska Mazowieckiego i wyłudzają pieniądze lub dane do kont bankowych.

Informacją o podejrzanych telefonach do starszych krewnych mieszkańcy Grodziska od kilku dni dzielą się na forum w jednym z serwisów społecznościowych. – W Grodzisku grasują oszuści. Dzwonią do starszych ludzi jako kurierzy i policjanci. Wyciągają dane o kontach bankowych. Ostrzeżcie swoich rodziców, dziadków i znajomych w podeszłym wieku – napisała pani Ewa.

Grodziscy policjanci potwierdzają, że w ostatnim czasie na ich terenie doszło do kilku prób wyłudzeń tą metodą. – Otrzymujemy takie informacje, że do osób starszych dzwonią oszusći podając się za członków rodziny. Po odłożeniu słuchawki dzwonią jeszcze raz podając się za policjantów, którzy rzekomo prowadzą czynności w sprawie dotyczącej krewnego i w ten sposób próbują wyłudzić pieniądze – mów asp. Sławomir Janowiec z Komedy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckiem. – Prawdziwi policjanci nigdy i pod żadnym pozorem nie przyjmują pieniedzy. Prosimy o tym pamiętać – zaznacza.

Wszystkie tego typu podejrzane telefony należy zgłaszać na grodziskiej komendzie. – Sprawcy działają przebiegle, ale jeśli tylko pojawią się wątpliwości co do intencji osoby dzwoniącej, prosimy  nas o tym informować. Sprawdzimy – dodaje asp. Janowiec.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.