Jutro urodziny Filipka! W sobotę piknik charytatywny!

Brwinów

Filipek to 5-letni mieszkaniec Brwinowa, który zmaga się z wadą serca i pilnie potrzebuje naszej pomocy. Zegar tyka, a do zebrania pozostało jeszcze około 700 tys. zł. 20 sierpnia zostaną zorganizowane urodziny dla Filipka, natomiast 24 sierpnia piknik charytatywny. Przyjdź, nie bądź obojętny!

Filip ma serce jednokomorowe i nieprawidłowy spływ żył płucnych. Każdy dzień to dla niego cud, a noc to czuwanie nad jego oddechem. Chłopiec odkąd przyszedł na świat walczy o życie. Ma dopiero pięć lat, a już przeszedł siedem trudnych operacji na otwartym sercu oraz wiele zabiegów. Każdego dnia przyjmuje 16 różnych leków. W tym wieku chłopiec powinien beztrosko bawić się i systematycznie rozwijać…

Ale dla Filipka jest ratunek – operacja w Stanach Zjednoczonych. – Nie wiem, ile razy słyszałam, że to koniec. Nie wierzyłam. Filipek walczy z całą listą chorób. Tak złożona choroba serca to dla większości lekarzy wyrok śmierci. Serce zdaje się z każdym dniem poddawać bardziej. W końcu pojawiła się nadzieja. Filipek dostał kwalifikację do Boston’s Children Hospital, gdzie lekarze mogą uratować jego życie! Niestety, cena zdrowia mojego synka jest ogromna. Z Twoją pomocą mamy szansę! – zaznacza pani Agnieszka, mama chłopca.

Operacja to koszt 1 mln zł, podczas gdy udało się uzbierać zaledwie ćwierć tej kwoty. Pomóc może każdy z nas i liczy się każda przekazana złotówka. 20 sierpnia Filip będzie obchodził urodziny. Specjalnie z tej okazji zorganizowano wielką imprezę. – Zbiórka 20 sierpnia o godz. 18.00 koło cmentarza w Brwinowie. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć to zapraszamy! Przejdziemy pod blok głośno śpiewając „sto lat!”. Filip otrzyma tort i niespodziankę. Im będzie nas więcej tym lepiej – mówi Rafał Kawalec, pomysłodawca wydarzenia.

Przypomnijmy też, że 24 sierpnia na placu przy ul. Piłsudskiego (nieopodal szkoły podstawowej nr 1) w Brwinowie obędzie się piknik charytatywny dla Filipa. Start o godz. 13.00. Na przybyłych gości będzie czekało wiele atrakcji! Na scenie wystąpią artyści muzyczni – Discoboys, Natural Made Rockers. Nie zabraknie występów komików, jeżeli lubicie stand up to koniecznie musicie przyjść i posłuchać Jakuba Ćwieka oraz Oli Petrus.

Na zebranie pełnej kwoty jaka jest potrzebna, żeby wykonać operację mamy czas do 15 września tego roku. Pokażmy siłę! Więcej informacji o Filipie znajdziecie na stronie facebookowej: Filip Walczy o Życie. Natomiast informacje na temat pikniku charytatywnego znajdziecie wchodząc tutaj.

Na Facebooku utworzono też specjalną grupę, na której dostępne są licytacje charytatywne. Cały dochód przekazany jest na operację Filipka. Wejdź i pomóż: #Licytacje dla Filipa Walczącego O Życie.

Darowizny można wpłacać za pomocą portalu www.siepomaga.pl

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Jutro urodziny Filipka! W sobotę piknik charytatywny!”

 1. Marzena pisze:

  Trzeba pomagać! Zamiast kawy i ciacha 🙂 dla Filipka ❤️ uda się!

 2. leo pisze:

  Apeluję, niezależnie o datków, o masowe udostępnianie linku do akcji. Musimy wierzyć, że się uda.

  • stary kocur pisze:

   Tak, proszę rozpowszechniać tę informację, gdzie się da. Bo są tacy, co nie wiedzą, a chcieliby na pewno pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły