Jeszcze więcej atrakcji na Stawach Walczewskiego

Grodzisk Maz.

Grodziski urząd miasta ogłosił przetarg na aktualizację projektu Stawów Walczewskiego o nowe miejsca do rekreacji na świeżym powietrzu. Szykują się więc zmiany na lepsze.

Stawy Walczewskiego to jeden z najbardziej atrakcyjnych w naszym regionie terenów do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Są tam ogólnodostępne boiska, plaża, kąpielisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego, pomosty, zadaszone miejsca do grillowania. A będzie jeszcze lepiej.

– Na Stawach Walczewskiego wprowadzamy dużo nowych zmian. Ogłaszamy przetarg na bardzo oryginalny plac zabaw, chcemy zainstalować kilka drewnianych domków dla dzieci, uporządkować sprawy związane z parkingami i myślimy o poprawie plaży i kąpieliska. Musimy więc ponownie wszystko zinwentaryzować, zrobić projekty tych rzeczy, które chcemy wprowadzić. Stąd decyzja o przetargu – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

W przetargu uwzględnione zostały trzy zadania. Pierwsze to budowa wspomnianego placu zabaw, nowej plaży i wiat. W drugim grodziski urząd oczekuje zagospodarowania terenu przy ul. Sportowej. Trzeci dotyczy terenów przy wlocie rzeki Rokicianki.

Projekt ma być gotowy w ciągu 8 miesięcy od momentu podpisania umowy z wybraną firmą.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.