Jeszcze w tym miesiącu przetarg na przedszkole w Podkowie

Podkowa Leśna

Przedszkole w Podkowie Leśnej czeka duża zmiana. Budynek, który powstał na przełomie lat 80-tych i 90-tych zostanie rozebrany, a w jego miejscu powstanie nowy obiekt.

Dotychczasowy budynek przedszkola jest w złym stanie. – Od dłuższego czasu, każda kontrola straży pożarnej, nadzoru budowlanego czy służb sanitarnych może skończyć się decyzją o natychmiastowym wyłączeniu budynku z użytkowania – informuje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Wobec tego w 2018 r. podkowiański urząd zlecił opracowanie projektu budowy zupełnie nowego budynku przedszkola. Prace wystartują jeszcze w tym roku, jeśli rada miasta podejmie uchwałę budżetową. – Przetarg, jeśli Rada Miasta podejmie uchwałę budżetową w tej części bez zmian, zamierzamy ogłosić jeszcze w styczniu, prace rozbiórkowe rozpocząć od 1 sierpnia, a budowę zakończyć po feriach zimowych 2021 roku – zaznacza Tusiński.

Na czas rozbiórki, a później budowy, przedszkole zostanie przeniesione do szkoły podstawowej.

Ile to będzie kosztowało? Urząd szacuje koszt inwestycji na poziomie 12-14 mln zł. A to bardzo dużo jak na budżet niewielkiej Podkowy Leśnej. W związku z tym czynione będą starania o uzyskanie pożyczki z mechanizmów zwrotnych z niskim oprocentowaniem, które ma wynieść jedynie 1 proc. Dodatkowo koszty kredytu naliczane będą od kwoty faktycznie wykorzystywanej.

– Jaki będzie koszt ostateczny przedszkola, dowiemy się dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na początku roku, ja w tym zakresie jestem optymistą – podkreśla burmistrz Podkowy Leśnej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Jeszcze w tym miesiącu przetarg na przedszkole w Podkowie”

  1. Marek pisze:

    Optymistą zwykle jest ten, kto odniesie korzyść. Jako realista w tej sprawie jestem pesymistą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły