Jest zezwolenie na przebudowę ul. Powstańców

Region

Urząd miejski otrzymał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) –  kolejnego odcinka ul. Powstańców w Pruszkowie. O planach związanych z budową ulicy pisaliśmy w ubiegłym tygodniu (WPR110).

To drugi etap przebudowy ul. Powstańców, który obejmie budowę drogi na odcinku między al. Wojska Polskiego a ul. Bolesława Prusa. Jego realizacja pozwoli na połączenie starego odcinka ul. Powstańców (na północ od al. Wojska Polskiego) z wybudowanym niedawno fragmentem od ul. Prusa do ul. Komorowskiej. Ostatecznie ul. Powstańców ma przebiegać aż do ul. Lipowej. Budowa odcinka od ul. Komorowskiej do ul. Lipowej będzie ostatnim etapem inwestycji i będzie realizowana w następnych latach.

Jak poinformowała nas Elżbieta Korach, naczelnik Wydziału Inwestycji, Remontów i Infrastruktury Technicznej Urzędu Miejskiego w Pruszkowie, decyzja ZRID wpłynęła do urzędu we wtorek 15 marca. Decyzja o dalszym postępowaniu spodziewana jest w przyszłym tygodniu. Miasto chce jednak, by prace rozpoczęły się jeszcze w tym roku.

Na realizację tegorocznego etapu miasto zapisało w budżecie 415 tys. zł, jednak uchwalone na ostatniej sesji rady miasta poprawki do budżetu zmniejszyły tę kwotę o 100 tys. zł. Całość inwestycji zaplanowanej do realizacji do 2014 r. ma kosztować ok. 5,72 mln zł.

Z decyzją ZRID dotycząca drugiego etapu przebudowy ul. Powstańców można się zapoznać w Wydziale Architektury pruszkowskiego starostwa, ul. Drzymały 30, I piętro, pok. 115, tel. 22 738 14 32, w poniedziałek w godz. 8.00–18.00 i od wtorku do piątku w godz. 8.00–16.00.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.