Jest decyzja lokalizacyjna

Region

Modernizacja linii kolejowej Warszawa – Łódź dostała zielone światło. Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał właśnie decyzję lokalizacyjną dla odcinka przebiegającego przez powiat pruszkowski.

Decyzja lokalizacyjna to jeden z najważniejszych dokumentów, jakie musi otrzymać inwestor. Teraz PKP Polskie Linie Kolejowe, które są odpowiedzialne za modernizację linii kolejowej z Warszawy do Łodzi, mogą wystąpić o wydanie pozwolenia na budowę.

Na 12-kilometrowym odcinku przebiegającym przez Pruszków, Piastów oraz Brwinów kolejarze przebudują i rozbudują m.in. tory, sieci trakcyjne i telekomunikacyjne, przepusty oraz wiadukty. Zmodernizowana zostanie również stacja w Pruszkowie, która będzie m.in. przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. PKP planuje również renowację przejść podziemnych w Pruszkowie i Piastowie. Inwestycja przewiduje stworzenie obiektów, które mają służyć ochronie środowiska. Wybudowane zostaną m.in. maty wibracyjne i ekrany akustyczne. W ramach modernizacji linii kolejowej rozbiórce zostaną poddane nieużywane elementy infrastruktury takie jak posterunek Józefinów oraz nastawnia na stacji Pruszków.

Wojewoda mazowiecki wydał również decyzje lokalizacyjne dla odcinków warszawskiego i żyrardowskiego. Modernizacja linii kolejowej ma umożliwić zwiększenie prędkości przejazdu pociągów do 160 km/h dla przewozów pasażerskich i do 120 km/h dla przewozów towarowych. Inwestycja ma również poprawić bezpieczeństwo podróżnych i zminimalizować negatywne oddziaływanie na środowisko.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.