Jest wykonawca remontu Komorowskiej i skrzyżowania na Pruszkowskiej

Region

Powiat pruszkowski rozstrzygnął przetarg na remont fragmentu ul. Komorowskiej na styku Komorowa, Nowej Wsi i Granicy. W ramach tego przedsięwzięcia przebudowa czeka też skrzyżowanie ul. Pruszkowskiej z Lawendową.

 

O zamówienie ubiegały się trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę zgłosiła ciesząca się sympatią mieszkańców Pruszkowa firma Efekt. To ta sama, która w ekspresowym tempie uporała się z budową ronda na styku ulic Powstańców, Stalowej i Plantowej. Efekt wykonuje też obecnie m.in. przebudowę ulicy Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej wraz ze skrzyżowaniem z Wojska Polskiego.

Swoje usługi przy remoncie fragmentu ul. Komorowskiej oraz skrzyżowania Pruszkowskiej z Lawendową przedsiębiorstwo wyceniło na prawie 3 mln zł. To kwota, która mieści się w budżecie przeznaczonym na to zadanie. Nie było więc problemu z podjęciem decyzji o rozstrzygnięciu przetargu. Kolejny krok to podpisanie umowy i prace będzie można zaczynać.

Inwestycja będzie polegać na modernizacji odcinka ul. Komorowskiej od ul. Brzozowej do Warszawskiej (równoległa do torów WKD). Droga zyska nową nawierzchnię, wybudowane zostaną zjazdy, chodnik, odwodnienie, przebudowana zostanie linia energetyczna i oświetlenie. Na skrzyżowaniu ulic Pruszkowskiej i Lawendowej w Granicy zakres prac obejmuje korektę geometrii dróg, ustawienie sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych, budowę chodnika i ścieżki rowerowej. Termin zakończenia prac to 98 dni

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Jest wykonawca remontu Komorowskiej i skrzyżowania na Pruszkowskiej”

  1. Asfalti pisze:

    Dziadostwo i oszustwo uklady i ukladziki. Lachudry z po stare komuchy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły