Jest wykonawca pumptracka w Podkowie

Podkowa Leśna

Podkowiański magistrat rozstrzygnął przetarg na budowę toru rowerowego – pumptracka. Koszt inwestycji to 241 tys. zł.

Wracamy do tematu. Przy ul. Brwinowskiej mają powstać dwa tory typu pumptrack. Jeden będzie dedykowany dzieciom w wieku 3-6 lat. Drugi tor typu skilltrack oprócz muld i profilowanych ramp będzie wzbogacony o układ kładek balansowych z drewna. Przetarg dotyczy budowy większego toru o wymiarach 47 x 25 m. Szerokość pasa jezdnego będzie zmienna, od 1,5 m do 1,8 m.

Do postępowania przetargowego przystąpiły trzy firmy. Wygrała najniższa oferta, złożona przez MKL-BUD, wynosząca niewiele ponad 241 tys. zł. Oznacza to, że prace budowlane powinny się rozpocząć w najbliższym czasie.

Wygląda na to, że miłośnicy jazdy na rowerze będą mogli wyruszyć na tor w tym roku, bowiem termin zakończenia prac to 23 grudnia.

Czym właściwie jest pumptrack? To zapętlony tor, który składa się z serii odpowiednio rozmieszczonych niewielkich górek i specjalnie wyprofilowanymi zakrętami. Trening na takim torze polega na odpowiednim wykorzystaniu balansu ciała oraz skoordynowanych ruchów góra-dół (tzw. pompowania), dzięki którym poruszanie się po torze może odbywać się bez pedałowania. Podobnie jak na huśtawce, za pomocą intuicyjnych ruchów. Trening na takim torze uczy płynnej jazdy i przyspieszania bez konieczności pedałowania i szlifuje technikę jazdy. To idealne połączenie bezpiecznej zabawy i sportu na każdym poziomie zaawansowania.

W ostatnim czasie takie konstrukcje pojawiły się w Brwinowie, Grodzisku Maz., czy Nadarzynie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Jest wykonawca pumptracka w Podkowie”

  1. Berney pisze:

    Po co ? Jak w Brwinowie jest.

  2. Gdzie? pisze:

    Ale lokalizacja nie jest podana, taki artykuł…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły