Jest wykonawca nowego przedszkola w Żółwinie

Żółwin

Brwinowski magistrat rozstrzygnął przetarg na budowę nowego przedszkola w Żółwinie. Placówka ma być gotowa na przyjęcie dzieci we wrześniu przyszłego roku.

Budynek pojawi się przy ul. Nadarzyńskiej. Znacznie ułatwi życie rodzicom maluchów z tej części gminy, bo zniknie potrzeba dowożenia dzieci do odleglejszych placówek. – Zaplanowana powierzchnia zabudowy nowego przedszkola to 728 m kw, a powierzchnia użytkowa wynosi 869 m kw. Budynek ma się składać z dwóch kondygnacji, parteru wraz z poddaszem użytkowym. Będzie mieścił sale zajęć, salę wielofunkcyjną, salę jadalną, pomieszczenia pomocnicze: szatnie i sanitariaty, pokój pielęgniarki, logopedy i psychologa, pomieszczenia administracyjne i porządkowe, kuchnię wraz z zapleczem – informują brwinowscy urzędnicy.

Przy budynku ma powstać parking, boisko oraz plac zabaw m.in. z piaskownicą, karuzelą, bujakami, zestawem zabawowym. Pojawi się też sporo zieleni. Przedszkole ma zostać oddane do użytku pod koniec września przyszłego roku. Przyjmie 150 dzieci w sześciu oddziałach.

Wiadomo już, kto podejmie się zadania przeprowadzenia inwestycji na zlecenie gminy. Najlepszą ofertę w postępowaniu przetargowym złożyła firma Izolbud, która za wykonanie prac zainkasuje niemal 9 mln zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.