Jest wykonawca bloków na Studziennej

Pruszków

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Zieleń Miejska” w Pruszkowie rozstrzygnęło przetarg na budowę pięciu bloków przy ul. Studziennej. Roboty będą mogły ruszyć już niebawem.

TBS „Zieleń Miejska” od kilku miesięcy szukało firmy, której zadaniem ma być wybudowanie pięciu boków, w których znajdzie się 105. Pierwszy przetarg unieważniono ponieważ złożone oferty byłby zbyt wysokie. Za drugim razem propozycje cenowe również były wyższe niż zakładano. Do przetargu zgłosiło się pięć firm. Najniższa oferta przekracza zaplanowany budżet (16 mln zł ) o niewiele ponad 200 tys. zł. – Różnica jest niewielka. Chcielibyśmy rozstrzygnąć postępowanie na początku stycznia. Dzięki temu prace mogłyby ruszy już w lutym – mówił nam pod koniec grudnia Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS.

Zgodnie z tymi zapowiedziami TBS wybrał już wykonawcę prac budowlanych przy ul. Studziennej. Jest to firma Maks-Bud z Pruszkowa, która za realizację zadania zainkasuje 16,2 mln zł. Wykonawca ma 18 miesięcy na wykonanie inwestycji. To oznacza, że budynki będą gotowe we wrześniu 2018 r. TBS planuje wybudować pięć nowych bloków. W każdym znajdzie się po 21 lokali. Prace będą mogły ruszyć po zakończeniu rozbiórki starych budynków komunalnych (te prace trwają) oraz gdy pozwoli na to pogoda.

Wiele wskazuje na to, że mieszkania w nowych budynkach będą przyznawane w ramach programu mieszkaniowego „Lepsze lokum”, o którym pisaliśmy tutaj.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.