Jest szansa na więcej mierników jakości powietrza

Region

Dzięki akcji „Wiem, czym oddycham” w naszym regionie pojawią się kolejne urządzenia monitorujące stan jakości powietrza. Wszystko dzięki internetowemu głosowaniu.

W ramach akcji „Wiem, czym oddycham” Aviva zwiększy łącznie o 300 liczbę zewnętrznych czujników monitorujących jakość powietrza w Polsce. 150 urządzeń jest już zamontowanych na placówkach Avivy i Expandera w całej Polsce. Kolejnych 100 lokalizacji wybiorą sami Polacy w internetowym głosowaniu. Natomiast Fundacja Aviva wskaże kolejne 50 lokalizacji (do 10 stycznia 2018 roku) z puli zgłoszonych w konkursie, aby wypełnić białe plamy w sieci czujników na mapie Polski – informuje organizator akcji.

W pierwszej setce są dwie lokalizacja z naszego regionu. To oznacza, że czujniki pojawiłyby się w Pruszkowie przy ul. Bolesława Prusa 25 (61 miejsce – 291 głosów) oraz w Komorowie przy al. Marii Dąbrowskiej 12 (65 miejsce – 286 głosów). 

Warto dodać, że na liście zgłoszonych lokalizacji jest wiele miejsc z naszego terenu. Wbrew pozorom nie trzeba wielu głosów, by znaleźć się w pierwszej setce. Najwięcej głosów – 795 – do tej pory zebrał Mirosławiec, natomiast setkę zamykają Kamionki z 244 głosami. 

Głosowanie dobiega końca. Głosy można oddawać do 22 grudnia do godz. 22.00 na stronie wiemczymoddycham.pl. Jak głosować? Wystarczy wpisać kod pocztowy lub wybrać lokalizacje z mapki, podać swoje dane i tyle.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.